| AdelinaBeatriceRO a întrebat:

Help!straight face Am o viata foarte trista, am doar 16 ani..la corp arat bine dar fata mi-o strica nasul, il am mare, cocosat...stramb,sunt foarte complexata de chestia asta,am vorbit si cu ai mei de nas,le-am spus ca as vrea sa-mi fac o rinoplastie,au fost de acord peste o luna mergem la un control in Timisoara,imi puteti recomanda un doctor bun in asa ceva? am citit totul despre rinoplastie,cum decurge ea,timpul de recuperare,ca o sa-mi apara echimoze, o sa fiu vanata, dar chiar nu-mi pasa..stiu ca, chestia asta o sa-mi schimbe cat de cat viata in bine.un nas mai mic e unul mai armonios, sunt in stare sa mi.l operez dar cica trebuie sa mai astept pana la 18 ani? am citit ca la fete se poate de la peste 16 ani..la baieti peste 18, dar am vazut ca mai arata si la fete ..doar la 18 ani,daca ati trecut prin chestia asta,cu operatia sau stiti ceva prieteni care au facut, va rog sa imi zici aici toata cele necesare, mersii mult! DAU FUNDA! :* ( a si nu ziceti sa ma accept asa cum sunt pentru ca ..chiar nu pot sa ma accept asa) bye

Răspuns Câştigător
| piticelm a răspuns:

Normal,o rinoplastie s-ar face dupa 18 ani, pentru ca atunci oasele se opresc din crestere.Acum depinde de doctor, insa, ai grija sa nu faci vreo prostie, ca peste 2-3 ani, sa ajungi iarasi la doctor.

6 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

"Am o viata foarte trista"..chiar atat de trista e? Pai si oamenii care sunt bolnavi,nu au maini,picioare, sunt paralizati, omorati, maltratati ce trebuie sa faca? Invata sa apreciezi ce ai! Chiar nu poti sa te accepti asa cum esti? In fine, eu iti doresc multa bafta si sper ca operatia sa decurga bine!

| mODIN a răspuns:

Vaaaaaaai! Saraca de tine! In momentul asta niste oameni sunt decapitati in Arabia pentru ca nu sunt musulmani, altii mor in Africa de foame, sunt unii care traiesc mutilati sau paralizati dupa un accident grav, DAR TU! Ai un nas mare.Ce viata trista ai...

| AdelinaBeatriceRO explică (pentru mODIN):

Nu-mi pasa de altii..imi pasa de mine, asa ca nu mai comenta fararost.

| mODIN a răspuns (pentru AdelinaBeatriceRO):

Nici noua nu ne pasa de tine, de ce te smiorcaiesti online?

| AdelinaBeatriceRO explică (pentru mODIN):

In timp ce mi-ai raspuns, inseamna ca iti pasa!winking

| andyeyes99 a răspuns:

Cel mai in stare pentru asemenea sfatui este doctorul si asa ai zis ca te vei duce la un control. Aici fiecare vine cu varianta lui.