| SERIALS a întrebat:

Help, cum sa scap de dependenta de internet? Sa va explic, trebuie sa dau licenta semestrul asta, am scris 4 pagini din 30, am structura, totul e ok, dar nu am chef, si cum ma bag sa caut ceva pe net, vreun video, apai trece ziua, mai am si cursuri, sala, si tot aman pe maine, pe maine, si uite ca au trecut 2 saptamani de cand o aman si tot aman. Inteleg ca nu e corect asa, dar nu stiu ce-i cu mine, sunt si depresiv din cauza singuratatii. Ce sa fac ca sa reusesc sa fac totul la timp? Azi ziceam sa mai scriu ceva, dar am inceput sa vad un episod dintr-o emisiune tv, am inceput la 19:30 si am tot vizionat si alte episoade, si mi-am dat seama ca deja e miezul noptii. Ce e de facut?

Răspuns Câştigător
| Marieta_Roxana_2000 a răspuns:

Mai iesi in lume Omule, socializeaza cu prietenii nu pe net.

2 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Iesi pe afara, iesi in parc,, intr-un bar,, nu intra mult pe pc.

| Andrei750238 a răspuns:

Deazasambleaza PC-ul, tine laptopul unde unde nu iti va atrage atentia, cu bateria descarcata; Cat despre telefon cumpara sau imprumuta unul care nu are acces la Internet ( un Nokia vechi de preferabil ) si pe cel bun fa ce am zis sa faci cu laptopul si cu televizorul. Stiu pe cineva la care asta functioneaza!
Ar trebui sa fac si eu asta, mai am putin pana la examen sad