| PisiGirly a întrebat:

Hey am auzit ca daca mananci morcovi ti se poate face parul roscat portocaliu. E adevarat? Daca da cam cati trebuie pe zi iar daca nu, cu ce altceva pot manca?

17 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nici morcovii nu pot fi mancati in exces. Dauneaza sanatatii.

| RoyDupuis a răspuns:

Evident ca NU este adevarat! Nu mai asculta in gura tuturor pro$tilor!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca mananci zi de zi cativa morcovi in cativa ani poate ai sanse

| corbulalbrosu a răspuns:

Cum ar putea fi adevarata o astfel de afirmatie? rolling on the floor

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Peste câțiva ani, când îți vei reciti postarea, vei zâmbi, amintindu-ți de aceste clipe... Copilăria are farmecul ei, fiindcă, în lumea ei, inocentă și naivă, poți spera la o întâlnire frumoasă, cu orice personaj din basm.
Totuși, singura metodă de a-ți schimba culoarea părului, pentru a-i da o nuanță de roșu-portocaliu, este să-l decolorezi (dacă ești șatenă sau brunetă), apoi să-l vopsești, așa cum fac oamenii mari. Dar pentru asta, trebuie mai întâi să crești. "Ai puțintică răbdare" (vorba lui Trahanache), fiindcă anii trec repede...

| K0sti a răspuns:

Pisi, cati ani ai nene?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are cum sa ti se faca parul roscat portocaliu daca mamanci morcovi!
Exista sampon nuantator daca vrei, care da reflexii de roscat, brunet..etc.Totusi nu e rau sa manaci morcovi, deci poti sa o faci pentru sanatatea ta, ajuta la vedere! dar nu te astepta sa ti se schimbe culoarea parului, pentru ca nu o sa se intample.Sunt doar povesti... Poate cu suc de morcovi aplicat pe par, nu mancat.

| LoRdSaN a răspuns:

Da,nimic nu se face in exces, cher si prea multa sanatate dăunează.happy

| PrintesaRockChichi a răspuns:

Sa stii ca se poate! am mancat eu vreo 15 morcovi pe zi timp de 2 saptamnai si intr-o dimineata m-am trezit ca aveam parul portocaliu cu reflaxii rosii, cu putin verziu. e super. acum arat ca o zana a unicornilor ca ma mancat vata de zahar timp de 15 zile la randi am parul si cu roz. ieeei! maine o sa ma parul violet ca mananc struguri!

| floresdemayo a răspuns (pentru PrintesaRockChichi):

Te-ai trezit cu părul portocaliu, cu reflexii roșietice și nuanțe verzui? Tu ce ai făcut, ai mâncat și frunzele morcovului? : ))

| PrintesaRockChichi a răspuns (pentru floresdemayo):

Da, pai nu sunt bune si alea? tot ce e verde se mananca!

| PrintesaRockChichi a răspuns:

Poti incerca sa-ti faci parul albastru mai bine: mancand cerneala!

| PisiGirly explică:

Ee mai trebuie sa intretina cineva si atmosfera de caterinca pe aici laughing)

| Dudu24 a răspuns:

Nu, nu ti se face parul roscat portocaliu deci atunci eu ar trebui sa fiu portocalie + picatele

| anonimulCarenustienimeni a răspuns:

Lesin cica daca manci morcovi. Mor...