| anonim_4396 a întrebat:

Hey!
Am văzut de multe ori pe TPU răspunsuri de genul: nu sunt medici,avocați,psihologi, preoți pe acest site.De unde știți că nu sunt?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ok, să zicem că intră un medic real de vorbă cu vreun "intrebător". Ce va câștiga dând sfaturi, rețete sau diagnostice, așa, obește, pe neve?
Bani-nu, glorie-nu, respectul colegilor de breaslă-vezi_să_nu. Are doar de pierdut. Așa că...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pe cei ce îi întrebi, nu știu.

| Drimmero a răspuns:

Medicii sunt foarte ocupati, colcaie spitalele de urgente medicale, de covidati, viroze si alte d-astea, deci timp au foarte putin mai ales intr-o tara ca Romania unde numarul medicilor este extrem de mic pe langa cerere (numarul de pacienti). Numai de stat pe aici n-ar avea ei timp, e mai usor sa spui ca esti medic decat sa zici ca esti vanzator la Mega Image, da altfel ca imagine mai ales in mediul online.
Avocatii sunt si ei destul de ocupati cu cazuri in care necesita multa birocratie, multe plimbari.
Psihologii nu sunt ceva wow, nu necesita mult efort, mai nou mai toata lumea e ori psiholog, ori antreprenor, alte meserii nu mai exista.
Preotii oricum incaseaza bani nefacand nimic, a... mintind lumea si cantand cu vocea mega afona, astia ar fi buni sa cante trap romanesc, baga autotune-ul sa vezi senzatie ce fac, ridica babele in picioare cu tot cu artrita lor.
Cu alte cuvinte, nu mai credeti tot ce vedeti, pe net e mult mai usor sa disimulezi realitatea.