| Thecurious a întrebat:

TOATA LUMEA, psihologi, actori, ingineri, medici, avocati, muncitori etc, vrea sa manance sanatos.
Intrebarea mea e : ce mancati?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand ajung sa descarc continut inflamabil pentru producerea gusturilor la alimente nu mai gandesc ca mananc sanatos nimic

| Thecurious explică (pentru mgtow):

Vrei sa spui ca producatorii folosesc continut inflamabil in prepararea produselor industriale?

| mgtow a răspuns (pentru Thecurious):

Coloranti artificiali si gusturi vin din fluide inflamabile chimice. Asa ca trebuie sa ne mutam la tara daca vrem sa apucam 85 de ani

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum adică ei vrea?
Vrea ca tu?
Și avocații vrea?
Și actorii?
Eu recunosc că nu mănânc încă sănătos.
Când o să mănânc ce spun avocații, ce vor ei, o să te anunț.

| Thecurious explică (pentru sadrian46):

Toata lumea vrea. E o virgula pusa intre etc si vrea.
Recunosc ca nu sunt sigur, daca e corect din punc de vedere ortografic.

| Celcestietot a răspuns:

Eu nu prea tin cont, caci pun corpul in miscare, nu stau pe canapea toata ziua la seriale turcesti.

| GoldenZenith a răspuns:

O sa ajung sa pasc iarbă daca ma mai dupa sfaturile "experților. Poti mânca orice, atata timp cât este cu moderație, nu faci exces din nimic si faci miscare. Am văzut eu si mancaciosi de alimente sănătoase rupti de cancer și alte boli. Dacă e să ai ceva, poti sa mănânci tu si mâncarea zeilor ca tot te îmbolnăvești.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Doar vegetale, si acelea bio.

| CleanHeart a răspuns:

Tot ce prind dar putin.

| MPersephone a răspuns:

Ce are cariera cu ce mananci?
Formuleaza mai bine intrebarile, cizeleaza.

| Thecurious explică (pentru MPersephone):

Vreau sa transmit ca, toata lumea, indiferent de profesie, vrea sa manance sanatos?

| Thecurious explică (pentru Thecurious):

Fara semnul intrebarii, ci punct

| sadrian46 a răspuns (pentru Thecurious):

Dexi întrebi că tu vrei să transmiți?
Nu vrea toată lumea. Nu vrea aproape nimeni.
Ca să vrei, mai întâi trebuie să știi ce înseamnă să mănânci sănătos.
Apoi să depășești propriile obiceiuri și ale celor din jurul tău.
Și să îți dai seama înainte de a te îmbolnăvi, când medicul te va trece pe dietă, că aceasta este o problemă de viață și de moarte, de viața ta, de moartea ta, nu de a vecinului. Vei muri de o boală cardiovasculară, de cancer sau de diabet, mai degrabă decât de orice altceva. Și asta din cauza alimentației nesănătoase.
Până nu te doare nimic, iar diabetul nu doare deloc, vei spune că toate acestea sunt aberații.

| Thecurious explică (pentru sadrian46):

Nu chiar. Foarte multi oameni sufera de boala hemoroidala, din cauza alimentatiei nesanatoase. Dupa ce sunt hemoroidul e eliminat, chirurgul isi trimite pacientul la nutritionist care ii recomanda regimul alimentar.
"Nu apreciezi ceva pana nu il pierzi ".
Am citit ca, foarte multi tineri sufera de diabet de tip 2. Era cat pe ce sa o incurc si eu. Nu am facut sport in gimnaziu nici in liceu, iar preparatele mele favorite erau pizza si tortul. Totul trebuia sa fie supraetajat si sa contina multe creme.
Acum investesc o groaza de bani pe alimente sanatoase.