| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey baieti, cum reactionati atunci cand mergeti in concediu cu iubita voastra si vedeti ca fura din camera de hotel sticlutele cu gel de dus si sampon ca sa le duca acasa?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Eram la un restaurant si vedeam cum băgau tacâmurile in buzunare

19 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De obicei, in hoteluri nu gasesti decat sapunelele acelea mici rotunde. Nu am vazut sa fie gel de dus si sampon.

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru darrio2007):

Ba da frate sunt si nu numai in sticlute dar si plicuri cu gel de dus si sampon

| darrio2007 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Mda, inseamna ca nu am nimerit eu hotelul potrivit. O seara placuta, fratelo!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu doar iubitele fura samponul si gelul din camere, ci si barbatii, in special aia singuri si zgarciti.

| Mosotti a răspuns (pentru Violleta2022):

A fura de la bogati nu este rau, si asa fac bani pe umarul celor de rand, ca na, noi am vrut liberalism.
Ca si ei fura, ca daca nu fura din munca omului, nu aveau cum sa ajunga bogati!
Muncesti sa faci un bloc (inginer, muncitor, maistru, etc), si un procent mic imparte la astia, si bossu la grosul, desi toti au contribuit in mod egal la produsul aducator de profit, asa ca faptul ca le fur 1-2-3-4-5-6 sampoane, nu e problema.
Investim dupa fiecare ca putem, la sfarsit ne luam investitia inapoi, plus profit, asa e normal.

Si asa nu mai ai cum sa ajungi superbogat, asa ca sa furi de la hoti, nu e furt.
Sa furi de la omu de rand e rusine si prost caracter.

De ex un medic diabetolog a furat casa de sanatate cu 500000 euro, ala da, e porc, ca a luat de la oamenii de rand, nu de la bogati.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mosotti):

Asta vorbea de mici "gainarii" nu de frauda calificata.

| Mosotti a răspuns (pentru Violleta2022):

Pai nu conteaza ca gainarie sau frauda calificata, principiul este acelasi, ca furi un ou sau un bou, e tot aia.
Cat timp e de la smecheri, e okey, si frauda calificata, ca ei si ei fac la fel, iei din ce au furat ei masiv din munca omului ca sa devina bastani.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ala nu e furt, sunt incluse in tarif.
La prosoape si uscatorul de par e problema laughing

| Mosotti a răspuns:

Pai nu am nici o parere, poate sa ia ce vrea, daca pe mine ma iubeste si e okey, atata ma intereseaza.
Faptu ca fura de la bogatasi, nu e o problema. Ca si asa au preturi uriase la hotel si fac avere pe spatele fraierilor.
Altu munceste de rupe, si aia iau bani cu milioanele fara sa faca mare lucru.

| Sofer a răspuns:

Nu uita de prosoape man laughing iubite furacioase.
Cum as reacționa? Nimic. Ca nu are rost sa ma cert.

| Emma30555 a răspuns:

Cei ce fac asa au trait in saracie, sau sunt mai necizelati, nu prea sunt iesiti in lume. Oricum acele sticlute sunt incluse in pretul camerei nu se poate spune ca le fura fiindca va apartin

| CostinAlamariu a răspuns:

Păi nu cred că mi-aș face o iubită cleptomană, dar dacă prin absurd mi s-ar întampla asta aș striga la ea să le pună înapoi și i-as zice că nu plecăm nicăieri până n-a pus totul la loc. Furtul este comportament de suboameni și nu vreau să am suboameni în preajma mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii spun ca nu e frumos si ca trebuie sa le puna la loc

| MihaiSpeedster a răspuns:

Mă distra. Mentalitate românească. Dacă e moca, iau tot

| Bazzed a răspuns:

She's-a keeper, skill-uri de supravietuire-bifat

| Bazzed a răspuns (pentru Bazzed):

She's* a, corectorul vieții

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru Bazzed):

Iti plac zgarcitele?

| Bazzed a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Nu, dar în cazul de față, din moment ce hotelul lasă șampon, nu înseamnă că îl vom și folosi? Plus ca, probabil, intră și asta la utilitățile pe care le plătești la cazare

| akaanne a răspuns:

Dacă asa a învățat acasa, n ai ce sa i faci.