| Rebekka97 a întrebat:

Hey! Ce sa fac sa nu ma mai simt complexata de faptul ca port ochelari? I don't want to seePana acum vreo 2 ani am avut lentile de contact dar mi.au crescut dioptriile si nu.mi mai pot pune caci risc ca in viitor sa am funduri de borcan la ochi si nici lentile sa nu.mi mai pot pune.(nu se gasesc decat pana la o anumita gradatie). Deci...voi ce ziceti?sad

5 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Iti iei niste rame la modă si o sa arati cool. Depinde daca iti sta bine, altii poarta ochelari falși ca sa para mai cool, tu ii porti de nevoie, asa-i ca esti norocoasa?laughing

| wforweirdo a răspuns:

Nu e nimic rau în asta, de ce te simți prost? Ai probleme cu vederea, ochelarii te ajută să vezi mai bine. E ca și când ai avea de exemplu o rană și ți-ar fi rușine și te-ai simți nașpa să îți pui cremă pe ea. Alege-ți niște rame care îți plac, și aia e.

| nowar a răspuns:

Cumpara-ti niste ochelari cu un model fain, eu stiu thinking ceva care sa corespunda cu lentilele. Sincer, mie mi se par normale persoanele care poarta ochelari de vedere le da un aer mai intelectual si in acelasi timp precum cei ce poarta aparat dentar, ceva punk thinking dar nu stiu de ce.Asta e parerea mea.Chiar si asa sa nu iti pese de ce spun altii, conteaza ca tu sa te simti bine big grin

| mirciu1234 a răspuns:

Si eu port ochelari dar sa spun ceva pe mine ma fac sa ma simt mai inteligent si mai special ai putea incerca sa te distrezi cu ei sa iti faci prieteni sa rada.

| Shavoo a răspuns:

Ochelarii sunt sexy uneori. :->