| Andreipaul2002 a întrebat:

Hey, ma ajuta careva? Vreau sa imi schimb programul de somn adica sa adorm la 10-11 seara si sa ma pot trezi la 6:40. Problema este ca toata vara adormeam pe la 1-2 noaptea si ma trezeam la 1-2 ziua. Vreau sa stiu ce ar trebui sa fac ca sa adorm la 10-11!

Răspuns Câştigător
| TaNaNaNaNa a răspuns:

E simplu, in seara asta te culci din nou pe la 1-2( ca la 22 sigur nu adormi), iar maine te trezesti la 6:40 si chiar daca iti e somn toata ziua, incerci sa stai treaz.Seara la 20-21 deja nu mai poti de somn.

4 răspunsuri:
| ksuper31 a răspuns:

Te culci intr-o noapte la 3 dimineata si te trezesti la 7. Noaptea urmatoare te vei culca la 10-11 si te vei trezi la 7.
Succes!

| Gunoi a răspuns:

Incearca sa faci activitati sportive si sa te pui in pat in jurul orei 9:30 maxim. după un timp o să ai rezultate

| nlko a răspuns:

Te culci la 10-11...cred ca o sa astepti ceva pana o sa adormi, dar o sa adormi la un moment dat.Si iti pui alarma la 6:40.
O sa te obisnuiesti in cateva zile cu noul program.
Ar fi bine daca ai obosi in ziua respectiva. O sa adormi mai usor.

| Andreipaul2002 explică:

Multumesc tuturor!