| kkkk a întrebat:

~HEY~.mi-e cam rusine sa pun aceasta intrebare, dar asta e happy..marti ( 24.07. 2012 ). trebuie sa plec intr-o excursie pana la Craiova.si vin luni ( 30.07. 2012 )... Cu ce ar fi indicat sa ma epilez la subrat? Cu crema sau bigul/lama? si sa nu creasca asa de repede parul inapoi..adica cat stau acolo sa nu imi creasca. oare cu ce sa incerc?

PS: in afara de ceara tongue
FUNDA.sad

Răspuns Câştigător
| antoniamaria22 a răspuns:

Buna, eu de obicei vara folosesc amandoua:mai intai ma epilez cu epilatorul/lama si apoi ma dau cu crema depilatoare pentru a ma epila mai bine si astfel parul creste mai incet, cresterea lui durand pana la 6-7 zilewinking. P.S:ai grija sa nu folosesti in urmatoarele 24 de ore creme, deodorant sau sapunuri si inca un pont ca pielea sa nu-ti fie gri sau vinetie taie un cartof in 2 si cu partea acea galbena din interior unge pielea si astfel pielea ta va reveni la normal si va fi nespus de catifelata. Sper ca te-am ajutatwinkingkiss funda?

2 răspunsuri:
| Lamaitzza a răspuns:

Pai. ceara ar fi cea mai eficienta dar intre crema/lama/big nu ar fi prea mare diferenta. Eu zic sa te iei cu crema pentru ca e posibil ca de la big sau lama sa iti creasca mai mult, dar oricum ia-ti un big la tine in caz de ceva, dimineata la baie in 2 min ai rezovat problema. Succes!

| eurynomus a răspuns:

De unde esti de vi in excursie la Craiova? De la taranoia? Sa sti k trebuie sa te epilezi in mod normal nu neaparat cand vi la Craiova k noi te primim si ne epilata happy