| anonim_4396 a întrebat:

Ati avut parte de fenomene paranormale? big grin

39 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ma mir ca in secolul 21 un elev dintr-o tara care e in ue intreaba asa ceva

| ksaoswh a răspuns (pentru RAY):

Am pus intrebarea la plictiseala... straight face

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Daca tu te miri la intrebarea mea, no comment... Eu cel putin am 15 ani, dar de aia care pun niste intrebari sau dau niste raspunsuri de si pe mine ma bufneste rasul cand le vad, ce mai zici? Culmea mai au si de la 18 ani in sus. Eram doar curioasa sa vad daca a patit cineva asa ceva, nu vad ce este rau in asta. Si ca tot suntem in secolul 21, iar eu sunt o eleva dintr-o tara care e in ue, de aia raman unele bortoase la varsta mea, vin la scoala ca la discoteca, fumeaza, majoritatea nu au pic de bun simt si lista poate continua... Culmea, parintii lor stiu si nu au nici o problema.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu m-am referit ca esti proasta sau ca ai scris ceva aiurea,doar ca e trist ca nu ai invatat la scoala cei realitatea si fictiunea nu e vina ta,cu tine ca tine uni fac vile si sunt pacaliti, e bine sa distingi realitatea de fictiune sa fi mai putin credula, in usa un loborator ofera un milion de dolari celui care poate dovedi ca are puteri de astea,pana acuma nimei nu a reusit asa ceva, un alt cercetator isi ofera averea daca dovedeste cineva ca exista fantome, crede-ma ca cunoasterea e mai minunata decat basmee, sunt lucruri aproape magice in natura, univers etc

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

E bine sa fi curioasa dar si sa gandesti rational, ceea ce traim in prezent e ceva care nici toate basmele nu scria, traim intro lume in care nu observam ca folosim niste lucruri magice gen telefonul, laptopul, e bine sa cunosti stiinta http://scientia.ro/

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Mersi de raspuns si da ai dreptate, am pus aceasta intrebare doar de curiozitate, nu am spus ca si cred in asta. Adica am o idee despre asta doar ca nu are de aface cu fantome etc, in fine.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce idee?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Pai mai intai am sa incerc sa iti spun de unde a pornit toata asta. laughing Imi va lua ceva timp pana o sa incerc sa spun cu cuvintele mele. big grin

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Pai, mama lui matusa-mea, ne-a povetit mie si lui varamea ca a avut o chieste de-asta cu "fantome". Sa intamplat cam asa: Ea statea cu nepoata sa de 8 ani in fata oglinzi si ii peria parul si atunci fata a inceput sa faca cu mana oglinzii si ea a intrebat-o cui ii face cu mana si a zis ca lui x. Si fata a zis ca si el ii facea cu mana si biata femeie a ramas incremenita cand a auzit deoarece x era sotul ei decedat. Stiu suna a basm laughing Ma rog in familia mea au fost mai multe, dar hai sa trec direct la subiect. Auzind toate astea mai ales ca si maica-mea a avut o patanie am inceput sa devin curioasa si na ca un copil curios ce sunt am cautat mereu raspunsuri despre asta. Si iti spun ca ideea mea are de aface cu Biblia. Pentru ca Biblia neagă ideea că spiritul persoanelor decedate ar putea rămâne pe pământ şi i-ar „bântui" pe cei vii. Si ca de fapt aceste "fantomite" ar fi demonii. Si pentru mine toate acestea au sens avand in vedere ca familia mea nu are deloc vreo treaba cu crestinismul, ba din contra. Si pentru a mai cauta o sursa am inceput sa caut pe la satanisti si cu ce am gasit pe acolo si ce am mai auzit la ai mei si alti chiar au sens ca se leaga.
The end. Imi poti da titlul de copliul infantil al anului. Ca sunt sigura ca nu crezi asta laughing
Si cam de asta am pus intrebarea, desi stiam ca o sa primesc raspunsuri trasnet. laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

O explicatie e imaginatia umana sau un fenomen natural, de asta tiam recomandat gandirea rationala

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Intr-un fel da, mi se pare ca ai dreptate cu imaginatia doar ca mi se pare cam stupid ca un copil de 8 ani sa isi imagineze asta.
Oricum am de gand sa mai caut despre asta. Dar mersii de raspunsurile tale intr-un fel mi-au fost de folos.

| anonim_4396 explică (pentru Florentina9210):

Pai, ce ti s-a intamplat? confused

| Florentina9210 a răspuns (pentru anonim_4396):

E o poveste mai lunga..prefer sa nu imi mai amintesc.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Din gluma o dam iar in un-friend-uri, nasol asa. Eu am glumit ieri cu tine, fireste ca nu m-am suparat, doar nu sunt dement! Tu nu prea tii la glume din ce am observat/

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Asa. pe mine m-a deranjat faptul ca tu m-ai facut complexata..serios? aici gresesti!
Si faza ca ea nu ''stie d-astea''? crezi ca sunt vreo innapoiata mintal? asta e. Lasa-ma asa cum ma crezi tu ca sunt.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Faci cum crezi tu ca e mai bine, eu doar am glumit, nu te-am jignit sau ceva! Faptul ca iar m-ai scos e iar o ''momeala'' la mijloc? Sunt doar simple glume, am crezut ca tii la glume, greseala mea/ Nu trebuie sa fac glume cu oricine, nu am de unde sa stiu reactia celorlalti!

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu e nicio momeala. Nu mai joc jocuri din astea de ale tale. Tin la glume, la glume bune, nu la toate rahaturile! Eu am crezut ca pot avea cu tine o conversatie, cum am cu ceilalti, dar tu mereu stiai doar sa ma sicanezi. Oricum, bucura-te ca il ai pe idiotul de LoveSleep ca prieten, imi foloseste tot timpul numele in comentariile sale. Sa ii transmiti ca am trimis un mesaj la admin in legatura cu faza de ultima data. ''vreau ca Florentina sa o suga', asta e dorinta mea' ceva de genul. Poti sa ii transmiti asta. Oricum, l-ai ales pe el, eu nu mai am ce cauta in lista ta, atata timp cat individul asta exista acolo. Sper ca te-ai prins ce am vrut sa zic! O seara buna sa ai!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Asta este fix disputa ta cu LoveSleep, eu nu am nicio treaba cu haznaua asta de trolling, nu stiu ce treaba are el in ecutia asta, daca el te jigneste, foarte bine ai facut ca ai apel la moderi. El figureaza in lista mea de prieteni de mult timp, nu am vreo tangenta cu el, dar am zis ca nu strica sa-l am si pe el.Repet, nu am tangente cu el, o sa afle singur cand o sa aiba suspendare! Nu ma baga pe mine in haznaua aia de trollare, repet! Dintr-un ''joc'' te superi, ai 20 si ceva de ani, nu ar trebui nici sa te supere vizual asa ceva! Treaba ta, eu doar ti-am zis/

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Ce pretentii ai la ea domne? Inca sta sub fusta mamei dar se da mare si tare ca le stie pe toate laughing. Degeaba are 24 de ani.

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Treaba ei, nu o judec pentru acest aspect, nu ma intereseaza si nu e treaba mea, dar ma baga in oala cu Sleep, e fix disputa ei cu el.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Totusi trebuie admirat tupeul ei nesimtit. NIci macar nu sunteti impreuna dar are pretentii de vedeta laughing. "Scoate pe gogu din lista daca vrei sa vorbesti cu mine" rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Bwuahahahaha

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Imi pare rau ca ma are la ignore, poate vedea postul ala si isi dadea seama ca e penibil sa ai pretentii de vedeta dar na cum am zis, prostii nu isi vad propriile greseli.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

In care oala fierbe Sleep? As fi vrut sa mai adaug cativa morcovi.Imi pare ca zeama nu prea are gust.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

App - rolling on the floor Cred ca ar face spume daca ar fi vazut ca razi.

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Am primit interdictie de la ras si nu stiu eu?

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

In mintea ei bolnava, cred ca da.

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Ai ce ai cu ea, asta este clar/

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Ce pot sa zic, am ce am ce cu oamenii ipocriti / prosti in general laughing. Ma intreb ce vezi tu in ea dar na, fiecare cum e.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Saracuta de ea, s-a simtit laughing. Patetic

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Gata, ma, terminati si voi cu cearta si cu haznaua virtuala, chiar nu-si au rostul, vin de pe un site unde era trolleala maxima, mi s-a luat si mie de asa ceva!

| whatevernvm a răspuns (pentru Drimmero):

Wow, ai suparat printesa.

| WaterDrop a răspuns:

Da, m-am dus la toaleta sa infaptuiesc o exorcizare, iar la sfarsitul ei disparuse hartia igienica. De atunci ma duc zilnic la biserica.

| anonim_4396 explică (pentru WaterDrop):

Bravo! Asa raspuns "inteligent" sa tot nu vezi. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da,de exemplu ieri mi-a expirat creditul pe telefon si azi mi-a fost reancarcat si nu stiu de catre cine happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Las ca-i ii bun. laughing

| RagnarokR a răspuns:

'ati', nu 'a-ti' scrii cu cratima in constructii de genul 'a-ti fi teama' - tie, iti,-ti.

fenomene paranormale, nu. tu?

| ksaoswh a răspuns (pentru RagnarokR):

Scuze de greseala si multumesc pentru corectare. big grin Nici eu nu am avut parte de asa ceva.