| anonim_4396 a întrebat:

Cei care va uitati la anime, si stiti ce inseamna Yandere, si intelegeti engleza cat de cat, va puteti uita la acest videoclip, si imi puteti spune si mie parerea voastra?

https://www.youtube.com/watch?v=OD33BbH5pug

Astept sa va aud parerea, chiar sunt foarte curios.

22 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Cand iti ziceam ca psihopatii isi au locul lor in lume, ma faceai nebun!

| justanotheruser99 a răspuns:

Si credeam ca eu sunt cea sadica, dar vad ca am concurenta laughing
PS: I don't find yandere attractive, i admit, i'm also a little bit pshycho but not that much. laughing (Nu mai merg dupa principiul: imi face placere sa provoc durere, m-am reorientat) rolling on the floor

| Clorox a răspuns:

Chiar asa de fiorosi suntem? laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru Clorox):

La asta ma gandeam si eu. Nici eu nu par asa de fioros nu? laughing

| Clorox a răspuns (pentru Mayhem666):

Crede-ma nu ai habar de potentialul meu, as face rau doar pentru placere happy
Imi place sa-i aud cum tipa si sa-i vad cum plang, sa ma roage in genunchi si...
Shit, nu am spus nimic laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru Clorox):

Oooo, ce tare, si mie imi place exact acelasi lucru, si mai imi place si sa rad isteric, atunci cand ii vad ca... Glumesc, dar chiar imi place :))
Imi place sa rad asa, si uneori vine fara sa vreau

https://www.youtube.com/watch?v=xAODK-9olV4

Dar varianta masculina, nu cea feminina.

| Clorox a răspuns (pentru Mayhem666):

Nu glumeam :/
Be careful laughing
Stiu ce zici, si eu mai am probleme, rad isteric fara sa vreau, mai ales cand sunt in casa si ma aude cineva...
Dar nu, rasul meu suna mai mult ca cel al lui Yuno, cred ca trebuie sa merg pe la sapoca laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru Clorox):

Ia chici ce melodie ascult acum?
Daca zici asta, atunci ai ghicit :

https://www.youtube.com/watch?v=NI_fgwbmJg0

:)) *Psycho Yandere Laugh* :))

| Clorox a răspuns (pentru Mayhem666):

Https://www.youtube.com/watch?v=t5nNyocQAH8
Semanam intr-un fel :))
Daca imi descriu atitudinea si rasul am doar un singur cuvant ''Shion''
Fereste-te de mine :)) AHHHHHAAAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAAAAAA

| Mayhem666 a răspuns (pentru Clorox):

Asa razi tu? Dar nu esti baiat? Sau ai vocea mai subtire de fel, asa ca mine. Nu ca as avea vocea foarte subtire, dar este usor de confundat cu o voce de fata.

| Clorox a răspuns (pentru Mayhem666):

Nu chiar, am vocea foarte groasa dar cand ajung la note inalte deja sunt ca Shion, ajung foarte repede de la voce de barbat la voce de yandere. Cand eram mic m-au confundat ai mei cu sora mea la telefon, mai bine spus toate persoanele care vorbeau cu noi la telefon m-au confundat, dar stii si tu, am combinatia aia de voce groasa dar subtire in acelasi timp... It is a *** curse sad

| Mayhem666 a răspuns (pentru Clorox):

Pe tine te-au confundat cu o fata cand vorbeai la telefon, dar ce sa zic de mine, ca o ruda de-a mea m-a confundat cu o fata cand eram fata in fata. Am fost cu parintii mei si cu sora mea mai mica in vizita la niste rude, iar una din rude a intrebat "ea cine e?" si a aratat spre mine. Iti dai seama ca pe toti ne-a bufnit rasul cand am auzit asta, si apoi sotul ei a intrebat-o pe sora mea "fratele tau unde e?", iar sora mea a spus "e aici langa mine", si ne-a bufnit rasul a doua oara in aceeasi zi, am mai fost confundat inca de alte doua ori in afara de celelalte doua, in aceeasi fu***ng zi. Am mai fost confundat de mai multe ori cu o fata, o data mi-a spus cineva si "sarut mana", iti dai seama ca m-a bufnit rasul instantaneu. Acum cateva zile am fost confundat chiar de un coleg, ca nu m-a mai recunoscut, dar deja m-am obisnuit, vara asta am fost confundat cu o fata de cel putin 10 ori laughing Anul trecut m-a confundat si un profesor cu o fata, dar e ok, oricum de mic eram confundat cu o fata, deci m-am obisnuit.

| Clorox a răspuns (pentru Mayhem666):

Vreau sa te cunosc happy
Imi dai pe privat Facebook-ul tau sau ceva, chiar pari super si trebuie sa fiu mai sociabil... Sunt cam retras de felul meu si tu esti eu, well, intr-un fel, dar tot pari super, da-mi-l sau... laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru Clorox):

Ok, ti-l dau, nu vreau sa ma pun cu tine, dar nici tu sa nu te pui cu mine laughing
Te anunt de acum ca eu nu prea intru des pe Facebook, tot pe TPU stau cel mai mult, dar ti-l dau sa nu zici ca sunt baiat rau.

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Bwhahahaha-ul meu e unic,, nici macar animeurile nu il pot interpreta!

| MaliciousDeath a răspuns:

Singura situatie in care mi-ar placea cineva yandere ar fi daca imi placea acea persoana dinainte sa stiu ca este yandere.Ca fapt divers, imi plac psihopatii ca personaje, dar cand ii imbini cu iubire...bleh.Am prins ideea cu 'sunt usor de controlat/ai un sclav veninos', dar in final devine o povara.Trebuie sa-ti limitezi tot comportamentul pentru a-i satisface nevoile si pentru a nu ajunge sa te prajesti si tu.Nu stiu de voi, dar eu imi prefer libertatea.Cat despre MN, ca tot vad aluzii pe aici, Yuno nu-mi place, Yukiteru a dat-o in sindromul Stockholm si inca ma enerveaza ca l-a omorat pe Akise.

| Mayhem666 a răspuns (pentru MaliciousDeath):

Daca te uiti la Mirai Nikki Redial, afli ca Akise nu a murit, si finalul este de fapt altul, nu este cel pe care il stim cu totii, Mirai Nikki Redial este de fapt episodul final, acolo este sfarsitul animeului de fapt. Uite-te la Mirai Nikki Redial, ca sa intelegi sfarsitul, si sa vezi ca Yuno nu mai e psihopata. Eu chiar nu ma asteptam la acea actiune sa se intample in episodul final, iti sugerez sa te uiti, dureaza doar 25 de minute.

| MaliciousDeath a răspuns (pentru Mayhem666):

Mmm,ba a murit o data.Si daca e sa o luam asa, si Yuno a murit de vreo 2 ori.Yuno din final este diferita de celelalte Yuno tocmai prin experienta traita. Oricum, eu faceam referire la ea doar ca personaj yandere.Nu mi-a placut.

| Mayhem666 a răspuns (pentru MaliciousDeath):

Mda, fiecare cu parerea lui, nu toti aveam aceleasi gusturi, mie personal mi s-a parut foarte genial animeul. Daca vrei sa vezi un anime super genial si foarte interesant, uite-te la Another, in caz ca iti plac animeurile de groaza, e fain. Dar ca sa intelegi actiunea, iti sugerez sa te uiti intai la OVA, ca are doar un episod, si apoi sa te uiti la cel normal, ca o sa il intelegi mai bine. Sa ma anunti cum ti se pare.

| MaliciousDeath a răspuns (pentru Mayhem666):

Stiu anime-ul.L-am inceput acum vreo 3 ani, n-a fost rau si l-as recomanda altora, dar inca n-am chef sa-l termin.Mereu cand ceva nu m-a acaparat, am cautat ceva mai bun.La fel si cu anime-ul asta.

| Mayhem666 a răspuns (pentru HandaSei):

Am vazut videoclipul asta!
Tu l-ai vazut pe asta?

https://www.youtube.com/watch?v=imch7kBGM88

Uite-te pana la final si spune-mi cum ti s-a parut.