| a întrebat:

E posibil sa fiu putin superstitioasa...Deci am o intrebare...Este ceva gresit daca sunt superstitioasa? kiss

Răspuns Câştigător
| Maya2014 a răspuns:

Pai nu e gresit doar ca nu trebuie sa exagerezi. Unii pot deveni dependenti de chestiile de genu si ajung sa creada toate tampeniile posibile.Ai grija doar sa nu crezi atat de mult in anumite superstitii pentru ca s-ar putea sa-ti faca rau, in sensul ca ai putea ajunge sa te feresti de orice.Mult succes!

| explică (pentru Maya2014):

Multumesc de sfat kiss

| Maya2014 a răspuns (pentru ):

N-ai pentru ce, draguto!:*

| explică (pentru Maya2014):

kiss

10 răspunsuri:
| TrendyHedgehog a răspuns:

Nu,dar ai grija sa nu duci la extrem chestia cu superstitiile.winking

| explică (pentru TrendyHedgehog):

Nuu, doar cateva 'traditii' 'respect', ca sa zic asa...cum ar fi, cand sughit, sau faza cu oglinda sparta, sau dastea...Multumesc de raspuns kiss

| FadetoBlack a răspuns:

Bună!
De ce să fie ceva greşit?
Nu e, însă dacă eşti superstiţioasă, o să respecţi ritualurile pentru a nu avea ghinion şi chestii!
Numai bine!

| explică (pentru FadetoBlack):

In regula. Multumesc pentru raspuns kiss

| FadetoBlack a răspuns (pentru ):

Cu plăcere!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

E ceva omenesc...Nu stiu daca e si firesc laughing
Si eu am avut superstitii (dar nu din cele clasice, cum ar fi cifra 13, pisica neagră, ore fixe etc) dar mi-am impus să gândesc rațional si să renunt la ele.