| butterflyyy a întrebat:

nu stiu ce sa fac, prietena mea se supara pe mine din cauza unor chestii banale. De exemplu am fost la plaja si m-am ars pe spate, azi am mers din nou cu ea chiar daca ma ustura ingrozitor spatele ca sa nu se supere. Iar mama nu ma mai lasa la orele 13-18 deoarece eu am niste probleme,iar ea nu a inteles si s-a suparat pe mine, mereu spune ca zic asa doar sa nu merg.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este înțelegătoare, nu trebuie să-i faci numai toate mofturile!

Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am o amica care e sensibila si pune boticul la orice, dar asta e o copilarie. Mai explica-i o data ca ai niste probleme si ca ar trebui sa aprecieze ca ai mers cu ea la plaja desi te ustura spatele. O sa inteleaga, si daca nu, arunca-i replica cu "daca ai fi fost prietena mea m-ai fi inteles".

| nowar a răspuns:

Pai sincer mi se pare o copilarie chestia asta. Cunosc si eu genul de persoane care se supara cu adevarat din chestii banale straight face. Cine stie de ce? poate nu toti se maturizeaza asa repede si dau dovada ca au ramas cu o mentalitate de 6 ani, oricum cel mai bine ar fi sa ii explici inca odata ca ai avut ceva probleme, daca nu, las-o in pace :-J o sa isi revina ea.