| BeautyIsNotEverything a întrebat:

Sper ca ma puteti ajuta cu un sfat..Deci..Prietena mea cea mai buna sta cu un baiat cam de-o luna.Dar el se supara prea repede ..De ex: ea daca face o gluma ca un baiat este dragut sau chestii se supara..in schimb el cand face asemena glume ea nu zice nimic.Astazi am vazut un baiat pe care il cunosteam si i-am zis eu e dragut, nu-i asa? Ea a raspuns : Da. El s-a suparat si eu i-am zis ca nu el ar trebui sa se supere, ci prietena mea, deoarece inainte de a veni noi, fosta lui prietena se pusase pe banca cu ei [mai era cu un prieten], dar cum spune el..fosta lui prietena venise la prietenul cu care era el pe banca[cred ca asa este ..nu spun nimic].El tot facea pe suparatu si eu i-am zis "dar tu cat timp crezi ca o s-o mai iei de proasta pe prietena mea?", deoarece el mereu se supara. apoi s-a suparat si mai tare si i-a spus prietenei mele, dar fara sa aud eu ..ca daca ar fi sa se desparta s-ar desparti din cauza mea ..si ca ar fi mai bine sa se intalneasca numai ei 2. ok, sunt de acord.dar nu inteleg de ce se supara? ca spun adevarul? si ea ar spune la fel dar ii este teama ca se vor desparti ..Astept pareri! multumesc happy

Răspuns Câştigător
| BlondinaDeea a răspuns:

In primul rand ar trebi sa ii explice ea ca nu trebuie sa se supere pentru ca nici ea nu se supara cand face el cate o gluma
in al 2 lea rand convinge'o sa ii spuna si ea ce are pe suflet si sa nu mai tina in ea pentru ca odata si odata o sa cedeze si o sa ii zica la nervi toate lucrucile care o enerveaza si dupa o sa fie o despartire cam urata si dureroasa si nu cred ca o sa ii placa
si poate ca daca se supara atunci cand e vorba de baieti poate ca este gelos si in general persoanele care sunt geloase inseamna ca le pasa

Fundapuppy dog eyes?

3 răspunsuri:
| anabahebak a răspuns:

Eu zic sa nu te mai bagi, las-o pe ea sa spuna ce o deranjeaza pentru ca daca ii spune ea poate nu se va supara si chiar daca se supara e se impaca si pe tine o sa ajunga sa nu te mai suporte si chestii dastea.Laso mai bine sa se intalneasca singura cu el... Sper ca nu te'ai suparat eu ti'am spus parerea mea.

| BeautyIsNotEverything explică (pentru anabahebak):

Desigur ca nu m-am suparat..Chiar sunt de acord.o las sa se intalneasca singura cu el..doar ca ea tine prea mult la el si nu cred ca o sa ii spuna vreodata chiar ce simte ..eu incercam doar s-o ajut, dar chiar nu ma mai bag..Multumesc pentru raspuns! :*

| cosmina11 a răspuns:

Eu zic sa nu te bagi (cu toate ca ei dreptate ) si acest baiat daca se va desartii de prietena ta va zice ca e din vina tawinking