| Ayako a întrebat:

Stiti cumva vreun site in care se pot rezolva probleme de fizica sau matematica(algebra sau geometrie)? Dau funda P.S.Sunt in clasa a VI-a

Răspuns Câştigător
| DeuTza22 a răspuns:

As vrea sa te ajut, dar nu pot. Ti-am spus cum procedez eu. Si eu sunt tot in clasa a-VI a si ma chinui o gramada. Daca nu ma descurc, eu cer ajutor sau caut pe net, dar incerc si sa inteleg acele rezolvari, pentru a ma descurca mai departe.
Oricum, Succes la scoala si nu uita ca toate temele, mai ales la matematica si fizica, se bazeaza pe teorie si chestii invatate, deci uitate atenta in date, si sigur vei reusi sa rezolvi ace problema! happy

6 răspunsuri:
| Yasmin875 a răspuns:

Hai ca ti le fac eu pe privat ca am numai 10 la marehappy.E materia mea preferata. CAND o SA FIU MARE MA FAC PROFESOARA DE MATE SI DESIGNER DE MODA.

| Morfina060 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa-ti folosesti capsoru' ala mic al tau pentru asta.Ai putea folosi si manualul de fizica/matematica happy

| DeuTza22 a răspuns:

Ar fi mai bine daca te-ai chinui singura. Asa ai putea sa rezolvi mereu problemele de genul acesta.

| Ayako explică (pentru DeuTza22):

La geometrie mi-a dat tema si am o problema la care nu ii dau cap de asta am pus intrebarea asta.

| Ayako explică (pentru DeuTza22):

Mersi big grin

| DeuTza22 a răspuns (pentru Ayako):

Cu placere.
Sper ca te-am ajutat!winking kiss

| DeuTza22 a răspuns (pentru Ayako):

As vrea sa te ajut, dar nu pot. Ti-am spus cum procedez eu. Si eu sunt tot in clasa a-VI a si ma chinui o gramada. Daca nu ma descurc, eu cer ajutor sau caut pe net, dar incerc si sa inteleg acele rezolvari, pentru a ma descurca mai departe.
Oricum, Succes la scoala si nu uita ca toate temele, mai ales la matematica si fizica, se bazeaza pe teorie si chestii invatate, deci uitate atenta in date, si sigur vei reusi sa rezolvi ace problema! happy