| alexcuamare123 a întrebat:

Hey TPU, sunt clasa a 7 a si azi am aflat ca un coleg a chemat o fată la el acasă de ziua lui si a violat-o din câte am înțeles, si o sa ajungă la o școală de corecție sau un fel de penitenciar pentru monori, apoi i-am spus altui coleg că merită să meargă la închisoare si a zis ca nu merită și mi-a spus: "Dacă erai in locu lui" Dacă eram in locul lui?, Nu imi vine sa cred ca are milă față de un violator, Dacă era mama lui violată? Violatorul nu merita să meargă la închisoare? Spuneti-mi ce parere aveți.

2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Daca erai in locul lui, nu violai fata. Merita pedeapsa, evident, si este singurul mod de a-l opri sa savarseasca alte fapte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă l-ar fi prins un gay pe acel băiat și l-ar viola, el nu ar mai avea milă față de violatori