| kkkk a întrebat:

HEY TPU...sunt clasa a 8-a si as vrea sa merg la profilul mate-info mai departe. dar ca nu prea stiu cum e informatica? oare ma descurc? ce se face. teorie multa sau exerciti? va rog raspundeti si mai o intrebare: profilul acesta este chiar foarte greu? happy happy. funda?

3 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Este multa matematica, multe functi, putina teorie mai multe exerciti. nu ti-ar placea, asta daca nu iti place matematica exagerata. 4 ore pe saptamana.

| dotcube a răspuns:

Informatica se ia de la 0, singura problema e ca majoritatea elevior nu o suporta, dar daca esti atent(a) si te duce putin capul poti sa o intelegi.

| kkkk explică:

Bine.dar cu informatica? sad