| ciprian2001 a întrebat:

uite, am o nedumerire.Cum poti sa stii daca o fata te place cu adevarat.Eu o plac mult, dar problema e ca mi-e teama de un refuz.Nu am cum sa spun fetei ca o plac direct in fata, pentru ca e mereu cu prietenele ei, niciodata singura.Mai sunt 2 baieti (de care stiu eu) care o plac. Unul dintre ei si-a declarat asta,dar fata il respinge extrem de constant,il loveste,il respinge,iar celalalt,este un fel de om din "anturajul nostru" prin anturaj ma refer ca este un prieten,dar mai indepartat,nu chiar asa de apropriat al meu, care, a marturisit pe jumatate ca o place. Dintre toti 3 ma vad cu cele mai mari sanse.Dar,daca nu ma place, ce ma fac? De asta vreau sa fiu sigur ca ma place, si cum as putea sa o fac sa ma placa.Nu vreau sa fiu asa direct, gen intalniri sau ceva de genul.Sa zambeasca o fac mereu,o apar,dar intr-o anumita masura, ca sa nu se observer atractia mea pentru ea. Daca ati putea sa ma ajutati, va rog....Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| DanielVălean a răspuns:

Pai, daca ea te-ar placea ar vorbi frumos cu tine, te-ar ajuta la ce poate ea si tia-r face complimente. Acum, daca nu face niciunul dintre aceste gesturi, recurge tu la tipuri de acest gen si mai adauga inca cateva: apar-o de orice tip de problema, daca face galagie in ore si profesorul ii spune sa se ridice in picioare asuma-ti tu responsabilitatea si spune-i ca tu ai fost, ajut-o la teme, vorbeste-i frumos, intra in vorba cu ea, fa-o sa rada. Dimpotriva, apar-o cat mai mult si asa va observa ca esti atras de ea fara a-i spune, iar daca se va simti si ea atrasa de tine iti va spune... Asa am fost si eu, tot ce ti-am zis sa faci am facut si eu si acum sunt cu ea happy. Asa ca, iti urez multa bafta!

| ciprian2001 explică:

Hey,uite azi, ne-am zambit destul de mult reciproc, si ne-am cam ajutat la un test.Parca parca, incep sa prind incredere, dar vreau sa i spun cumva, mai privat.Cum?

| Ionescu_Andrei_1994 a răspuns:

Daca o placi inseamna ca esti destul de matur sa intri in legatura cu ea. nu e nevoie sa ii spui ca o placi, asta ar strica totul la inceput. imprieteneste-te cu ea si apoi iesiti si lasa sa curga totul de la sine. gandeste-te ca esti singurul responsabil de viata ta si ca mai incolo o sa iti dai seama ca nu aveai motive sa fii asa emotionat