| HikariAi a întrebat:

Hey! Voi credeti in "suflete pereche"? Va rog, fiti sinceri! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Bineinteles! Cate cupluri nu au existat si exista care au trait impreuna o viata intreaga.Da, mai apar si certurile si mai sunt si momente grele, dar trec si raman in urma.Trebuie sa ai si ceva noroc sa iti gasesti jumatatea.Multi dau peste cine nu trebuie din pacate. sad Bafta! :* >big grin

| HikariAi explică (pentru Floreenofficial):

Hey! Hm, sa te intreb ceva. daca doua persoane se iubesc, de ce trebuie sa se certe? Cand te certi, scopul este sa ranesti acea persoana cu care te certi, nu? Iar daca iubesti o persoana, nu cred ca vrei sa o faci sa sufere...

| Floreenofficial a răspuns (pentru HikariAi):

Pai nu trebuie sa se certe, dar se intampla fiindca asa e mereu cand stai o perioada mai lunga cu cineva, se gasesc motive pana la urma.Nu e neaparat sa ranesti, poate fi doar ca sa contrazici persoana respectiva, sau sa iti impui punctul de vedere, sa o domini etc.Pai nu vrei, dar uneori trebuie, n-ai de ales. big grin

| HikariAi explică (pentru Floreenofficial):

Poate ai dreptate, poate ca lumea nu e asa "roz" cum o vad uneori.

11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Parțial.

| Onio a răspuns:

Stiu ca exista si sper ca vor exista, dar, din pacate sunt mai rare decat florile de colt.

Si stiu ca exista pentru ca si eu am avut parte de un suflet pereche, dar totul s-a terminat tragic.

| HikariAi explică (pentru Onio):

Da, stiu cum e... dar sunt de parere ca atunci cand iubesti si esti iubit, singura problema ar fi, nepotrivirea, gandurile si ideile nu au "acelasi drum" intr-un sfarsit.

| oliviaa29 a răspuns:

Daca esti super-indragostit, crezi in orice.
insa, cand te desparti de cineva, nu mai crezi in nimic laughing. Tu decizi

| HikariAi explică (pentru oliviaa29):

Pai si daca esti super indragostita, si cealalta persoana nu e asa de indragostita de tine, sau nu va potriviti, mai crezi in orice?

| Amani a răspuns:

Daca-ti lasa-i inima sa vorbeasca ai fi stiut deja.Mereu am crezut ca exista cineva in lume special pentru fiecare dintre noi.winking

| HikariAi explică (pentru Amani):

Nu pot sa-mi las inima sa vorbeasca, pentru ca imi e frica sa sufar, mai bine stau singur si nu iubesc decat sa fiu ranit, urasc sa fiu ranit! E o vorba: "esti pregatit sa suferi? atunci iubeste!" (sau ceva de genu oricum). Am iubit, am suferit, probabil a fost vina mea, sau nu, dar sigur nu erau sufletele mele pereche, dupa cate am citit, in ceea ce priveste sufletul pereche, nu exista certuri, sau ceva legat de ideea asta, si trebuie sa fie o stransa legatura de spiritualitate, mentalitate si etc. Probabil exista in lume, dar daca exista in China? Glumesc! Da, probabil exista undeva, dar probabil in viata aceasta nu o voi intalni xD Am pus aceasta intrebare, sa vad cate persoane, se gandesc la ceea ce trebuie sa iubeasca? Adica, eu sunt de parere ca iubirea e cel mai important "lucru" din viata fiecaruia, fara iubire nimeni nu poate traii si in acelasi timp, sunt de parere ca persoana cu care ne petrecem restul vietii, sau o parte din viata, trebuie sa ne faca cel mai fericit\fericita. Scopul meu, e acela de a vedea, cate persoane se gandesc la ei, la sufletul lor, etc si nu la masini, facebook, cum sa ma imbrac maine, ce sa fac astazi sa nu ma mai plictisesc? etc.