| anonim_4396 a întrebat:

Http://www.youtube.com/watch?v=hc45-ptHMxo
pareri?
ehmm. e vorba despre subiectul din clip.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te lasa ca emotional sa fii dement si continua sa iti predea dupa reguli. normal ca te vei aliena. ceea ce simti iese din ceea ce ti se preda.
de asta alegi sa te sinucizi, nu intelegi ce sentimente au ei. nu ti se arata sensul vietii lor sau il vezi prea vag ca sa mai poti crede si tu in unul.
societatea nu te-a convins, n-a empatizat cu tine sau n-are nimic de oferit in concordanta cu existenta ta. atunci pe drept te sinucizi. si e corect, adolescentii se sinucid datorita unei societati igienice si inerte care nu spera la nimic mai mult decat confort.

| TPUuser199 a răspuns:

Cum a spus si AndradaE, emotionant.

| EarsOfAFox a răspuns:

Lumea asta are probleme serioase daca din singuratate ajungi sa iti doresti sa te sinucizi. Parerea mea e ca selectia naturala trebuie sa-si faca treaba uneori.

Dar, pana la urma, ideea in sine a clipului pare alta. Educatia si insertia anumitor concepte de mic copil ca atunci când cresti sa ajungi un frustrat, dezamagit si toate cele. Adica devenim o societate tot mai nefericita, dar cred ca si-n rândul fetelor/femeilor e acelasi lucru, desi clipul adreseaza doar masculinitatea.
Ideea de singurarate nu mai trebuie respinsa/ignorata. Iar asta se poate invata. Societatea respinge singuratatea sau individualitatea. Un exemplu nu prea reusit e reclama de la berea Ciuc Premium.

| anonim_4396 explică (pentru EarsOfAFox):

Nu stiu de ce, dar de cateva ori mi-am amintit de tine cand eram in tren si ieri la fel, ma holbam la un tren care nu se mai termina si ma intrebam cat de lung esti.

| EarsOfAFox a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-ti pot spune cat sunt de lung, am zilele mele. Dar iti pot spune cum cant mereu.
http://www.youtube.com/watch?v=SavNA01zvY0

| anonim_4396 explică (pentru EarsOfAFox):

Am vazut ca vrei sa inveti si germana. Ceva imi spune ca ne vom intalni accidental in Berlin Hauptbahnof candva.

| EarsOfAFox a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Pai nah, gramatica aia...mi-e greu mereu cu declinarile, dar e simpatic rau mosuletul ala de la Ziesche. E singurul om care aproape vorbeste in romana pentru mine, are un vocabular usor special format pentru cei din afara care invata limba.

| anonim_4396 explică (pentru EarsOfAFox):

Http://i.imgur.com/iYiw6jk.jpg :D

| AndradaE a răspuns:

Emotionant. E dragut clipul.