| Superior a întrebat:

Https://www.youtube.com/watch?v=doU296l13bo si https://www.youtube.com/watch?v=Or_BRILyz2I o vorbi el cam... dar are dreptate! Voi sunteti de acord cu el?

6 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Stiu ca e off-topic, dar tipu' face rip-off total al canalului GradeAUnderA

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Speed99):

"Yo what mate?" laughing)

S-o inspirat, acum nu poti sa spui ca GradeAUnderA e singurul care o avut acest tip de content.

| Speed99 a răspuns (pentru ShaOfHatred):

S-a inspirat cam mult. Tipul asta s-a "inspirat" pana si din tranzitiile dintre idei, care practic e semnatura lui Grade.

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Speed99):

Probabil asa e, dar eu nu-l judec atata timp cat content-ul lui e de calitate

| ShaOfHatred a răspuns:

Te-ai pornit rau impotriva scolii

https://www.youtube.com/watch?v=70ynZKt8nbU

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Cum a spus si el nu toti profii sunt asa. Eu am profi super misto care iti explica super bine, cu care poti sa faci o gluma, care ne mai scutesc cateodata de la ore si ne lasa pe terenul de sport. Chiar lua asta am iesit cu profa de istorie in parcul scolii. S-a apucat si dumneaei de trucuri cu kendama. =) Temele la fel. Majoritatea profilor mei nu dau deloc teme sau daca dau sunt maxim 5 exercitii pe materie. Facem multe activitati in afara orelor, participam la concursuri, facem voluntariat si la inceputul fiecarui an/semestru se aduna idei de activitati in toata scoala, facem targuri de vanzare cu obiecte handmade si organizam tombole. Si cu toti profii astia de treaba tot sunt elevi care nu invata. Si totcitul asta de care se plang toti NU EXISTA. Cei mai buni elevi nu stau toata ziua cu caietul in mana. Wake up! Esti atent in clasa si gata.
Chestia cu olimpiadele...mori daca mergi? De parca ti-ai sacrifica viata. Pe bune, niciodata nu strica sa te implici. Pentru cine vrea sa mearga la scoli de top olimpiadele sunt imporante. Poti gasi sponsori si poti primi oferte oi burse.
Chestia cu testele programate. La mine mai toate testele sunt programate si eventual facem si recapitulare. Avem si teste surpriza dar doar din lectia de zi. De obicei doamna le trece in agenda dumneaei, iar pe viitor face media cu un alt test surpriza sau cu portofoliul.
Chestia cu tocilarul nu pot sa spun cat e de adevarata. Adica eu anul asta am terminat cu 10 anual. De asemenea 2 colegi au luat si ei premiul I (un baiat cu 9.93 si o fata cu 9.70). Deci noi 3 suntem cei mai buni din clasa. E adevara ca profesorii ne plac, dar niciodata nu am lingusit vreun profesor. (sincer singura situatie in care am fae asa ceva ar fi cand vrem sa aflam parola la Wi-fi). Ba chiar elevii ma slabi le aduc profelor flori ocazional, dar asta nu se resimte in notele lor. Normal ca cei cu note mari ridica standardele. Vrei sa auzi cum s-au anuntat notele in teza la mate la mine in clasa? "A 3.30, B 2.80, C 4.49, D 5.00, X 6.30, Naomi 10 (Naomi fiind eu), Aurelian 9.45 (baiatul care a terminat cu 9.93), Cosmina 8.90." Ce parere ti-ai facut despre cei care nu invata? Normal ca standardele sunt ridicate. Mie imi place copetivitatea atata timp nu insiga la ura.
Si apropo, daca injuri scoala nu esti openminded.