| Rihanna a întrebat:

I'ati mai da o sansa?

aveam o "prietena". care in momentul de fata este cu fostul meu iubit, primul baiat de care m-am indragostit.stia toata povestea mea cu el, stia cat de mult suferisem eu vara trecuta.cu toate astea, ea a acceptat sa fie cu el.bineinteles,m'a intrebat daca m'ar deranja inaintelaughing penibiloh go on nu mai simt absolut nimic pentru el, sunt indragostita de altcineva. dar totusi, noi suntem prietene de 3 ani si am ajutat'o oricand a avut nevoie.vi se pare normal?

Răspuns Câştigător
| Blue_2910 a răspuns:

Faptul ca ti-a ascuns ca a fost la el acasa dovedeste ca ii era teama sa nu te superi pe ea din cauza asta, deci ca nu vrea sa piarda prietenia ta. Cred ca se simte undeva la mijloc, intre tine si el, vrea sa aiba o relatie normala cu amandoi, dar ca se poarte normal cu el trebuie sa-ti ascunda diverse lucruri ca sa nu se certe cu tine. Ar trebui sa-i spui ca nu trebuie sa se ascunda de tine, ca nu ai nimic impotriva relatiei lor.

6 răspunsuri:
| Rihanna explică:

Nu am renuntat la prietenia mea cu ea.chiar nu am avut nimic si ii dadeam sfaturi in legatura cu el.ne'am certat doar cand am aflat ca a fost la el acasa si mie mi-a ascuns. m-am simtit aiurea, mai ales ca eu nu i'am reprosat niciodata nimic.suntem prietene si acum.nu pot sa zic ca nu mi-am pus un semn de intrebare, dar nah, nu renunt la o prietenie pentru nici un baiat.multumesc pentru pareri >big grin

| Minks a răspuns:

Hmm, nu mi se pare nimic anormal, bine ca nu statea cu el in timp ce el era cu tine, atunci se schimba problema. Dar asa nimeni nu o sa respinga pe cineva din cauza ca o prietena a suferit. Plus ca daca tu esti indragostita de altcineva, care-i baiul? Gandeste in viitor, lasa trecutul! happy

| Minks a răspuns:

Plus ca daca ai renunta la prietenia voastra ai da dovada de egoism, cum a zis cineva mai sus si nu in ultimul rand de o mica forma de gelozie happy

| Blue_2910 a răspuns:

Sincer mi s-ar parea egoism din partea ta daca ai renunta la prietenia voastra. Daca te-ai despartit de el si nu mai exista motive si nicio sansa sa va impacati nu vad de ce nu ar putea fi cu el. Poate ca vor ajunge sa tina unul la celalalt si vor avea o relatie frumoasa si de durata. De ce sa rateze o experienta frumoasa doar pentru ca el a fost candva iubitul tau?

| Andrada27 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat cam la fel. Eu cred(judecand la rece) ca nu este normal ce au facut ei.In primul rand nu este normal ca el sa fie cu cea mai buna prietena a ta si nu mi se pare normal ca ea sa fie cu fostul tau iubit(desi tu nu mai esti cu el). Eu zic totusi sa nu renunti la prietenia ta cu ea, chiar nu merita. Daca ei nu au bun simt, macar tu sa-l ai. happy

| maddy_8164 a răspuns:

Cred ca este normal.adica daca intre voi totul s`a terminat iar tu ai trecut peste povestea cu el si deja esti cu altcineva, de ce nu?!