| justinbiebersucks a întrebat:

Imi este teama de caini. Aveti sfaturi? Va rog, doua exceptii : "Daca ti-e frica, cainii vor simtii frica" - chiar sfatul asta ma inspaimanta, ma face sa-mi fie frica "Daca fugi, te vor musca" - pana acum am fugit si am scapat.

Imi e teama sa ies din casa. Nu m-a muscat niciodata un caine, tocmai de asta ma tem mai tare. Un caine te poate "capsa" putin dar totodata te poate omori. De putine dati am fost fugarit de caini, evit cat pot de mult. Dar chiar nu pot sa o tin tot asa. Sa nu merg la magazinul de dupa colt doar pentru ca e un caine pe strada. Cei drept am facut progrese, o vreme am mers fara teama, pana cand am avut din nou o "aventura" cu caini, cum spuneam am scapat fugind. Va rog, am nevoie de ajutor?

3 răspunsuri:
| bOse a răspuns:

Da sunt de acord cu tine, incearca pe cat posibil sa ii ocolesti cand vezi ca sunt mai multi, cand mai ai probleme incearca sa le dovedesti ca tu esti mai presus ca ei, incearca sa te faci ca ii lovesti cu ceva, ca ai ceva in mana, bine de obicei metoda asta mai rau ii starneste. Nu te uita la ei cand mergi, si daca in caz se intampla sa ranjeasca dintii la tine continua-ti drumul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inscrie-te, activeaza-ti contul si incepe sa castigi bani adevarati
fara nici o investitie, trebuie doar sa te joci
http://www.anno1777.com/index.php?i=31669

| MileaBiancasiAndreea a răspuns:

Frica de caini ti-o invigi prin ati luo chiar un caine mic, dragut, care sa-l ti in casa. Daca nu poti sa-ti iei unul poti sa-ti invingi frica, hranindu-i acestea nu te vor mai simti ca pe o amanintare.Stii vorba aceea,, Cainele nu musca mana care-l hraneste ''