| justinbiebersucks a întrebat:

Imi este teama de caini. Aveti sfaturi? Va rog, doar doua exceptii : "Daca ti-e frica, cainii vor simtii frica" - chiar sfatul asta ma inspaimanta, ma face sa-mi fie frica "Daca fugi, te vor musca" - pana acum am fugit si am scapat.

Imi e teama sa ies din casa. Nu m-a muscat niciodata un caine, tocmai de asta ma tem mai tare. Un caine te poate "capsa" putin dar totodata te poate omori. De putine dati am fost fugarit de caini, evit cat pot de mult. Dar chiar nu pot sa o tin tot asa. Sa nu merg la magazinul de dupa colt doar pentru ca e un caine pe strada. Cei drept am facut progrese, o vreme am mers fara teama, pana cand am avut din nou o "aventura" cu caini, cum spuneam am scapat fugind. Va rog, am nevoie de ajutor?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ii privii in ochi si nu ridica mana deasupra capului lor. Asta este un semn de superioritate din partea ta pentru ei, iar lor nu le place.fi calm, asta ajuta cel mai mult.si pastreaza distanta. pai cam asta ar fi.si daca treaba devine urata rupe-o la fuga

3 răspunsuri:
| CARMENCITA a răspuns:

Si eu ma tem de cainii fara stapan.Eu incerc sa-i evit.Singura solutie ar fi sa se faca adaposturi si sa-i ia de pe strazi.De asta ar trebui sa se ocupe primariile, dar si oamenii mai ales cei care au multi bani.Si ar trebui si pentru pisici ca sa nu mai moara iarna de frig si foame.Si ar trebui cei care au fabrici sa nu-si mai lase cainii pe strada.Nu ai ce face decat sa-i eviti si sa te interesezi unde sa suni daca e vreo haita de caini agresivi cum zici ca te-au alergat. Ei isi pazesc teritoriul si unii sunt rai ca tot oamenii au dat in ei.Sa speram ca va veni ziua cand se vor face adaposturi si sa nu mai fie caini fara stapan pe strazi.Pe unii ar putea sa-i adopte unii oameni.Macar sa faca adaposturile ca dupa aceea poate unii oameni cu bani si chiar cu putini ar dona bani, mancare. Dar ce visez eu.Sunt oameni pe strada si nu se face nimic ce sa zic de caini. Poate va veni si ziua sa mergem fara teama cainilor la scoala, servici sau plimbare si de asemenea sa dormim linistiti ca unii plang noaptea de frig, foame.

| vlaaddd a răspuns:

Nu-ti fie teama de ei, dar daca vezi ca maraie un caine sau incearca sa te muste, te apleci ca si cum ai lua o piatra, iar cainele se va intoarce, te va latra in continuare, daca se repede din nou, faci acelasi lucru. easy.

Dar nu-ti fie teama de ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Justin te iubesc si deia iti dau un raspuns, nu fugi ei vor simti