| kyjonopsy a întrebat:

Imi fac formatarea la bateria laptopului si trebuie sa-l las la incarcat de ori 12 0re, dar n-am windows (ca-i nou).De unde stiu cand se descarca?

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Ata-i prea tare laughing)! Pai daca nu ai windows-ul instalat cum crezi ca se va consuma bateria?
Instaleaza windows-ul intai apoi sa faci asta!
-adica trebuie sa lasi sa se descarce de tot, (seteaza-l sa nu se inchida cand bateria e la 5-10% ) de 4-5 ori pana se inchide si sa-l tii la incarcat 12 ore cel putin, chiar daca iti arata ca e incarcat %/la %! Bafta!

| kyjonopsy explică (pentru lpavel):

LOgic ca se poate consuma si daca nu ai windows-ul instalat.Se deschide, dar e negru si scrie cu alb.Doar n-o sa stea deschis la infinit. trebuie sa se descarce.eu intrebam altceva.