| bluuuuu a întrebat:

Imi place mult de un coleg, stiu ca ma place si el dar e atat de timid ca vad ca nu indrazneste sa faca primul pas. Ce sa fac sa isi dea seama ca il plac si eu... dar sa nu para prea evident.adica sa nu creada ca sunt inebunita dupa el? Nu vreau sa fac eu primul pas.doar sa ii dau putin curaj...

1 răspuns:
| Irina_6314 a răspuns:

Cel mai bine in cazul asta, ar fi sa faci tu primul pas, dar daca eziti sa faci asta, atunci uita-te frumos la el, zambeste cand se uita la tine, intraba-l mereu de vorba, e o ocazie buna sa comunici mult cu el pentru ca sunteti in aceeasi clasa,,,

si daca vezi ca nu raspunde la faptele tale, ca tot n-are curaj, fa tu primul pas, macar incearca,,, n-ai nimic de pierdut!

decat sa'l pierzi pe el, mai bine iti pierzi orgoliul si faci primul pas!

mult succes!:*:*:*