| Mihaela60 a întrebat:

Îmi puteți explica pașii unei femei Trans (transgender)?

Răspuns Câştigător
| Eriii a răspuns:

Dacă nu e pusă la mișto întrebarea, cred că prima data ar fi să fi tu sigură(sper că folosesc ce gen trebuie, îmi cer scuze dacă nu) ca vrei sa fi trans sau că nu ești altceva, de exemplu noi binary, demi etc. După cred Ca Ar fi să îți schimbi stilul vestimentar poate, și apoi părul, eu cel puțin asta aș face. Dacă ai peste 18 ani cred că ai putea să îți faci operații plastice să arăți cum vrei tu, mai ca un bărbat sau femeie (nu am înțeles dacă ești barbat>femeie sau femeie>bărbat) și după nu știu, să porți binder dacă ești trans în bărbat, dacă e invers cred că poți să îți faci operație și ca să ai sania dacă vrei. După știu Ca mai Era nu știu ce chestie cu hormoni(testosteron cred ca se chema in primjl caz) parcă ca să îți facă vocea mai masculină sau mai feminina. Sper Ca la asta te-ai referit cu "pașii și sper că te-am ajutat cumva.

| Mosotti a răspuns (pentru Eriii):

De baza e tratamentul hormonal, nu merge fara, degeaba se imbraca altfel daca arata a barbat si nu se place pe el insusi.
Trebuie sa aiba corp de femeie.
Va bloca testosteronul, si va urca estrogenul si progesteronu.

Si in 1-2 ani va arata 99 % ca o femeie, dupa aia daca vrea sa isi schimbe si sexul fizic, o poate face.
Unii nu isi schimba sexul fizic, doar arata 100 % femei si atat.
Deci depinde de om.

Eu stiu pe una care s-a facut unul dar nu si-a schimbat sexul fizic, arata 100 % barbat.

14 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Stângul în fața dreptului, după aia dreptul în fața stangului, stângul în fața dreptului, dreptul în fața stangului și tot așa, până când se oprește cu tălpile paralele.

| Drimmero a răspuns:

Un pas inainte si doi inapoi, asta-i brasoveanca, se joaca pe la noi...

| Mosotti a răspuns:

Stiu pe cineva care a facut asta, si te pun in leg cu acea persoana, am intrebat-o daca e de acord, revin cu raspuns.

| Mosotti a răspuns:

Uite-te ca ai mesaj privat.

| Hammurabi a răspuns:

Nu vreau să-l contrazic pe NoTurbinaNoGood dar cred că e întâi dreptul în fața stângului și apoi stângul în fața dreptului.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Hammurabi):

Vorbim de o persoană "invers" laughing

| Hammurabi a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Păi a zis femeie trans.
Asta nu înseamnă identitate de gen - masculin, sex biologic -feminin?
Deci dreptul în fața stângului primul. laughing

| Arakiss a răspuns (pentru Hammurabi):

Adica zici ca dreptul in fata stangului e masculin?
Clar ești misogin. rolling on the floor

| Hammurabi a răspuns (pentru Arakiss):

Uite că la asta nu m-am gândit.
Mă duc să beau ceva. laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Hammurabi):

Femeie trans înseamnă bărbat mutilat.
Nu știu, eu sunt stângaci la picioare, stângul mi-e mai deștept laughing
Poate de la schimbătorul de la mobră mi se trage, dar și în cele 15 minute de fotbal din viața mea, șutam 90% cu stângul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hammurabi):

Femeii care nu au chlzdă și au puță

| Mosotti a răspuns (pentru Hammurabi):

Omu a intrebat ceva, nici unu nu ati raspuns la intrebare, am intrebat pe cineva care e trans, si daca accepta, o pun in leg cu acea persoana sa discute.

| MorcovMajestic a răspuns:

Transgender nu ineamna nimic poti sa iti spui trans si daca nu ai operatie
Transexual = hormoni operatie discuti prima data cu un psihiatru si el te indruma