| GraveDigger91 a întrebat:

In cat timp v-a ajuns voua permisul auto? Eu sunt din Bucuresti,am promovat joia trecuta, multor prieteni le-a ajuns in 2-3 zile.Pot eu sa ma duc la posta sa verific daca a ajuns, sau trebuie neaparat sa mi-l inmaneze postasul? Dau fundita!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand: FELICITARI!
Apoi, Politia iti trimite permisul acasa in 7 zile lucratoare, cu posta locala.
Nu ai unde sa mergi sa verifici, fiindca probabil a plecat azi din sediul Politiei.

Nu vad totusi cum ar putea sa ajunga peste noapte la tine, odata ce examenul de traseu fost JOI, iar vineri abia s-au procesat permisele, fiind trimise prin posta LUNI cel mai devreme ( sambata si duminica NU se lucreaza).

Rabdare, ca azi este abia a doua zi lucratoarte de cand ai trecut examenul. Permisul soseste pana la sfarsit de saptamana!

| GraveDigger91 explică (pentru Violleta2022):

Culmea,la o ora de postare, m-a sunat poștașul sa ies la poarta cu bulentinul

| Violleta2022 a răspuns (pentru GraveDigger91):

Atunci ai fost norocos, inseamna ca l-au procesat vineri si luni dimineata l-au trimis iar curierul chiar te-a avut pe lista printre primii, de aceea l-ai primit azi.
Ai mare grija sa-l folosesti cu cap si calm, ca-l pierzi foarte usor!
Sofeaza incet si cu atentie primii 3 ani, pana capeti experinta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi-a ajuns in 2 zile de la data promovarii examenului. E document oficial si in mod normal se inmaneaza personal, dar daca postasul sau postarita se stie cu ai tai si ii vede acasa, nu cred ca o sa ezite sa i-l dea lor