| AdinaanidA a întrebat:

În general, vouă, Poliția vă generează un sentiment de siguranță, vă simțiți apărați? Sau vă generează un sentiment de teamă, că ați putea avea probleme din cine știe ce motiv?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Eu sunt de parere ca politia romana creaza panica.
Daca te opreste in trafic sigur iti gasesc ei ceva de care sa se ia, daca ii chemi pentru un scandal sigur te ia si pe tine tare sau te paraste scandalagiilor ca tu i-ai chemat, de foarte multe ori sunt corupti si pe mana cu interlopii, te tin mereu in sectii sau in povesti cu orele chiar daca nu este nevoie, si foarte multi doar pentru ca detin legitimatia te pot bate de te c...i pe tine si sa nu ia nimeni in considerare.
Nu ma refer la toti, ma refer ca sunt o gramada care nu stiu sa faca diferenta in a pune la punct un recalcitrant si un om simplu si corect.Si atunci clar ca te panichezi.
Plus spagile, te ia stomacu cand te gandesti "iar ma opreste asta, iar nu mai am bani de paine".

15 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Absolut niciun sentiment, teama n-are de ce sa-mi genereze, stiu ca n-am facut nimic.
Iar siguranta nici atat,, la cate se intampla cu ei de fata nu te poti baza intotdeauna/

| OldSoul a răspuns:

Imi genereaza o siguranta... de ma ia panica.
Mai ales cand aud ca stau ascunsi cu pistolu prin cine stie ce masina neinscriptionata ascunsa dupa boscheti.

| Hammurabi a răspuns:

Sorry sis, dar exact cum ți-am mai zis, gura mare și stilul agresiv de a vorbi, n-o să-ți aducă niciodată nimic bun.
Nu zic că n-ai și tu partea ta de dreptate, dar în definitiv de ce te agiți? Vrei să schimbi tu sistemul?
Crezi că rezolvi ceva în afară de a-ți creea singură probleme?

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Ce rau esti cu sorata

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Sunt doar realist. laughing

| PersonajFictiv a răspuns:

Nu prea imi genereaza niciun sentiment.
Acel "ca ati putea avea probleme din cine stie ce motiv?" parca zici ca vorbesti cu traficanti de droguri, oameni cu arme la ei, cam astia au moive sa se teama ca ar avea probleme, nu un om care nu are nimic la el cu care sa fie acuzat.
Zici ca esti in modul paranoic.
Daca nu ai cu ce sa fii acuzat, nu are de ce sa iti fie frica ( in general, dar mai sunt si exceptii, cand fac altii abuz ).

| CdeMetal a răspuns:

Nu simt nici teama dar nici siguranta.

| Teffan a răspuns:

Nu-mi genereaza nimic, nici pe departe "siguranta".

| SandraEve a răspuns:

Sentiment de siguranta. Atata timp cat nu te sti cu probleme, nu ar avea de ce sa iti fie teama

| AdinaanidA explică (pentru SandraEve):

Ok. Am înțeles. Nu-i crezi capabili să abuzeze pe polițiștii români.

| SandraEve a răspuns (pentru AdinaanidA):

Orice e posibil in Romania laughing

| RAY a răspuns (pentru AdinaanidA):

Bine ca nu ti a luat carnetul ca numai ne casatoream

| AdinaanidA explică (pentru RAY):

Nu mă vrei de nevastă fără permis? laughing

| RAY a răspuns (pentru AdinaanidA):

Nu,vezi ca cumnatul e rau cu tine, il mai invitam?

| badriel a răspuns:

Nu_mi-e_frica_de_nimic@gmail.com deci...