| Dragosdoar a întrebat:

In legatura cu scandalul din SUA si protestele,care este motivul pentru care media din Romania ii acopera pe teroristii din ANTIFA? Chiar asa,cand face politia ceva acolo, sar la gatul lor si-i condamna, cand teroristii din antifa devasteaza orase si omoara, rar vad ceva despre ei. Tot ceea ce vad eu in SUA e ceva regizat de niste "influenceri"pusi seriosi pe treaba.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Propaganda ramane aceeasi

| Drimmero a răspuns:

Cea mai mizerabila organizatie e Antifa, ei incercau sa intre in multime cu camionul, tot ei trageau cu arcurile in protestatari,, astia chiar nu au scrupule, genul de oameni pentru care nu ai mila.

Ce se intampla in America per total demonstreaza ca sunt o tara salbatica, un amalgam de natii contopite. Oameni nu-i poti numi

| Mosotti a răspuns:

Tu ai vazut filmarea de la cap coada?! Nu cred. Negrul ala a fost omorat abuziv, deja e condamnat pentru crima acel politai, si viata nu va mai avea, il stie tot globu.
Nu s-a opus negru! L-a incatusat, gata, in masina cu el, dus la sectie.
Daca se opunea, il imobilizai si il urcai in masina si la sectie, de ce sa stai calare pe el 10 minute aiurea?! Nu inteleg.

Antifa e organizatie de stanga sau cel putin reprezinta stanga, ar vrea un sistem pentru omul de rand, faptul ca devasteaza, urat din partea lor, adevarat. Si stiind ca stanga e pro om de rand, poate de aia nu se iau masuri, adica sa se protesteze, dar nu stiue exact. Ca pana la urma trebuie sa vina un sistem uman si in SUA la o adica. Nu ca acum unde singura valoarea e banul si omul nu conteaza. Daca nu ai bani mori in sist medical, platesti asigurare si te trezesti ca nu intra aia, aia, daca nu ai bani, nu inveti, jungla. Exact pilonii unei societati, sunt praf.
Protectie sociala cucu, te da afara aiurea fara nici un motiv daca vrea, adica destabilizeaza societatea la orice ora. Lucru care in UE nu este.

Tu ai vazut? Asistentele bolnave de covid la spital, s-a zis "aaa asigurarile lor nu acopera aia, aia aia", rusine sa le fie la SUA.
Dupa mine, activistii de stanga sa devasteze sistemul capitalist, capitalistii, inumanii care conduc, nu pe oamenii de rand si bunurile lor (magazine, orase, etc), evident.

| Dragosdoar explică (pentru Mosotti):

Da ai dreptate, cred ca vor sa o puna de o revolutie, de fapt si de drept au pus o deja. Finantatori sunt, media e de partea lor, morti sunt, atat in sua cat si aici. Un fel de ''rusian revolution'' zic bine

| Dragosdoar explică (pentru Mosotti):

Inca o chestie pe care trebuie sa o incluzi aici este ca agentiile de presa care sustin astfel de revolte sunt aceleasi care ponegresc sistemul politic din rusia

| Mosotti a răspuns (pentru Dragosdoar):

Cine face revolte in UE si SUA nu prea priveste rusia, aici sunt alte scopuri.

| Dragosdoar explică (pentru Mosotti):

Nu la asta m-am referit. M am referit la faptul ca trusturile de media din SUA care susutin revoltele sunt si cele care sustin propaganda anti ruseasca

| Mosotti a răspuns (pentru Dragosdoar):

Aaa, da, ai dreptate, pai hoti, eu am zis, tu crezi in propaganda anti ruseasca, manipulari sa convinga lumea de ce vor ei. Si revoltele astea deja nu mai sunt rasiale, sunt sociale, a bubuit bomba, negrii ataca restaurantele negrilor, deja e altceva.

| SilentRain a răspuns:

Nu iti sta bine chel, lasă si tu 2 fire de par in cap

| Dragosdoar explică (pentru SilentRain):

Am acum laughing. Problema e ca doar 2 fire mai am pe cap, hai sa zic 3, ca am doar ''colturile''.