| katherine585 a întrebat:

In lume( In alte tari) Romania este vazuta ca tara vampirilor. De ce? Doar din cauza lui Bram Stocker care a scris despre Dracula si a castelului Bran?

2 răspunsuri:
| InuIo a răspuns:

Probabil. Oricum nu ma prea deranjeaza asta. E destul de tare sa auzi de tara ta prin filme, anime si alte chestii...

| itscloudyoutside a răspuns:

Mai mult ca sigur, da. Iar noi se pare că promovăm chestia asta. Am fost vara asta în Moldova, şi ne-am oprit undeva între Bistriţa şi Piatra-Neamţ pe la un restaurant numit "Castelul lui Dracula" sau ceva de genul ăsta. Şi erau acolo o mulţime de turişti, majoritatea Americani. Deci se pare că ne convine ideea, se fac bani de pe urma lui "Dracula".