| AliNuTzA_9627 a întrebat:

In primul rand multumes celor care mi-ati raspuns la intrebarea anterioara:*
Acum mai am nevoie de sfaturile voastre pentru alta problema legata tot de baiatul de pe messenger.Eu am 18 ani si sunt in Spania de un an si ceva mai mult, muncesc pentru ca situatia mea din tara nu era asa de roz, aici am grija de o familie de batrani, si stau in casa lor 24 din 24h. Mi-a fost cam jena sa ii spun baiatului asta unde lucrez si am mintit spunand-ui ca lucrez la un bar.In seara asta dupa ce am citit incurajarile de la voi i-am zis clar ca vreau sa ne vedem cat mai curand si l-am mintit k o sa vorbesc la lucru sa ma lase sa am un w-kend liber.Acum cum ies eu din asta?! Daca o sa-i spun adevarul o sa isi piarda increderea in mine?! ce ideei imi dati avand in vedere ca eu lucrez in alta parte si nu pot sa il primesc in casa unde lucrez. Tin mult la el si nu mai stiu cum sa ies din aceasta problema.Va multumesc pentru timpul acordat.:*

Răspuns Câştigător
| emy a răspuns:

In primul rand, trebuie sa-ti spun(cu regret) ca ai gresit, mintindu-l.Sa stii ca nici o meserie(in afara de prostitutie) nu este josnica.Nu trebuie sa-ti fie rusine ca-ti castigi existenta in mod cinstit.Eu cred ca cel mai bine e sa-i spui adevarul, sa-ti ceri scuze ca l-ai mintit si sa-i spui motivul pentru care ai facut acest lucru.Si nu te mai lasa afectata de prejudecatile oamenilor.Lasa-i sa vorbeasca(doar de asta au gura)sau incearca sa-i convingi tu pe ei ca gresesc.Roaga-te si lui Dumnezeu ca totul sa se rezolve cu bine si ca oamenii sa se schimbe(caci exista minuni, mai trebuie doar sa credem in ele), apoi multumeste-I.Iti doresc sa ai bafta si mult curaj. Te pup.Pa!

4 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Buna, Alinutza! Iti multumesc ca ai selectat castigator raspunsul meu si ma bucur ca ti-am putut fi de folos. Daca vei mai avea nevoie, te voi ajuta cu cea mai mare placere. Te pup! Pa!

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

Hmm...cum ne explici noua ar trebui sa-i explici si lui! te va`ntelege! de ce sa va certati dint`o asa chestie?:*
succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i adevarul si dai niste motive bine intemeiate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce prostie ai facut dar benefica, eu nu as iesi cu o fata care lucreaza in bar...inseamna ca ai plac si parasutele(nu poti sa stii ce are in cap).
Daca e destul de matur te va intelege, daca nu cauta altu...bye