| IoanaIonuca a întrebat:

In ultimul timp mi-e super sete des, si inainte beam foarte multa apa, dar acum si noaptea ma trezesc de vreo 2-3 ori sa beau apa. Pana acum, nu ma prea trezeam, eventual o data la nu stiu cat timp. Acum chiar in fiecare noapte. Ar putea fi vreo cauza sau asa e organismul meu?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu inaintea beam aproape 5 litrii de apa pe zi, nu ma saturam deloc cu nici-o apa. Beam si nu simteam ca-s satula. De ceva timp beau bucovina si ma satur cu 2 litrii pe zi. Totusi ar fi indicat sa-ti faci niste analize pentru diabet.

| IoanaIonuca explică (pentru anonim_4396):

De o sapt-2 mi le-am facut si totul e ok, hemoglobina e mai mica decat ar trebui dar in rest au iesit bine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru IoanaIonuca):

Probabil ca daca ti si caldura pornita poate sa fie si asta o cauza - nu-s doctir dar si eu am observat ca ma trezesc de ceva seri cu sete si asta de cand am inceput sa las caldura sa mearga si noaptea. laughing Dar la mine a mers schimbarea firmei de apa, la majoritatea apelor simt niste piscaturi pe limba -un pic mai slabe ca la apa de la robinet dar tot sunt acolo si ma fac sa vreau sa beau mai mult

| Luizaaa a răspuns:

Ma gandeam ca este din cauza deshidratarii dar cum ai zis ca beai apa si inainte... Si eu am momente cand nu ma pot oprii din a bea apa. Uite iti las un link poate te lamuresti.
http://www.csid.ro/semne-si-simptome/setea-excesiva-11248179/