| AndreeaZM a întrebat:

Indiferenta doare? Ce ziceti?

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Indiferenţa doare doar dacă vine din partea cuiva care contează (cel puţin în cazul meu).
Dacă îmi eşti indiferent, mă va durea în cot de indiferenţa ta (sau de orice altceva legat de tine).

| zurick a răspuns:

Buna!
Doare mult cel putin mie imi sfasie sufletul si la fel cum a spus si NOname daca e o persoana de la care nu te asteptai e cu atat mai rau.Eu am simtit sentimentul asta si daca m-as intalni odata cu aceea persoana mi-as pierde judecata si rationamentul si nu stiu ce i-as face cu toate astea vreau s-o vad crying

| anonim_4396 a răspuns (pentru zurick):

Săraca... sad

| Ibrahimovic a răspuns:

Depinde. Sunt introvertiti carora chiar nu le pasa de nimic si nu sufera pe urma acestui fapt.

| Rakanishuu a răspuns:

Nu doare. Suntem noi idioti si ne bagam dorul in cap. De aici rezulta o iluzie care ne provoaca tristetea. O iluzie, atat.

| Swan39 a răspuns:

Dacă vine din partea cuiva la care ţii, da, doare.
Dacă porneşte de la tine spre altceva/altcineva nu doare. Însă e mai greu decât pare, să fi indiferent în anumite cazuri.

| klawdiw a răspuns:

Da,doare

| BiaBybbyBia a răspuns:

Dupa parerea mea, doare doar daca vine din partea unei persoane la care țin, in rest daca vine de ex de la vreo doi-trei colegi, nu ma intereseaza. Primesc indiferenta-tratez cu indiferenta. Pahappy

| AndreeaDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD a răspuns:

Desigur ca doare...
mai ales atunci cind persoana stie ca tii la ea si cind intr-un moment te vede indiferent fata de el il doare...iti spun din propria experieta