| anonim_4396 a întrebat:

Intr-o zi, eu cu niste colege de ale mele ne prostem si citeam una in plama celeilalte si toate am observat ca la mine linia vietii este inexistenta. Acum, sa nu credeti ca m-am speriat de moarte ori ca acord prea multa atentie unei astfel de chestii, dar sunt numai curioasa ce inseamna sau de ce imi lipseste. Fara raspunsuri la misto, va rog! happy

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu iti lipseste, mai verifica o data

| Mădă0611 a răspuns:

Toata lumea are linia vietii, uita-te bine.

| Dariusuu a răspuns:

Trebuie sa o ai, uita-te mai bine.

Dar eu nu cred in prosti de genul.

| Okami23 a răspuns:

Se citeste in palma mainii cu care scrii
si este imposibil sa nu ai linia vietii, poate este dar e scurta

| Mădă0611 a răspuns (pentru Okami23):

Se citeste in ambele, dreapta are legatura cu gandirea, familia, cariera, astea, stanga cu sentimentele. Tin minte ca am vazut la o emisiunea ceva de genul si zicea ca daca linia vietii e lipita de linia capului e vorba de o relatie stransa cu parintii, daca e la mana dreapta, sau cu iubitul/sotul daca e la mana stanga.
thinking

| Okami23 a răspuns (pentru Mădă0611):

Am gresit eu, vroiam sa spun ca la mana opusa care scrie, ca la stangaci nu se poate sa fie la fel ca la dreptaci

| CuteMe a răspuns (pentru Mădă0611):

Eu o am legata si la dreapta si la stanga :d

| Mădă0611 a răspuns (pentru CuteMe):

Deci ai gasit-o, nu?

| CuteMe a răspuns (pentru Mădă0611):

Presupun...linia care ar trebui sa fie deasupra ei are 2 ramificatii

| Mădă0611 a răspuns (pentru CuteMe):

Si a mea, 3 uneori, dar nu stiu ce inseamna, nu cred in chiromantie. Am la o mana 4 "bratari" (liniile de la incheietura mainii), uneori 2, alteori 3, cica 1 inseamna 20-30 de ani, daca ar fi 30 ar insemna ca o sa traiesc 120 :O, si 80 e foarte mult, asa ca nu cred. laughing
E un nene, Mihai Voropchievici, care se ocupa cu asa ceva. Da niste Search-uri pe net. happy