| Angel !!!!!!!! a întrebat:

Intrebare de baraj :-d... urat si destept sau frumos si " prost"? cu argumentarea necesara!

Răspuns Câştigător
| Maia a răspuns:

Frumusetea nu vine neaparat din exterior.Frumusetea adevarata vine din interior, vine din sufletul persoanei.Degeaba e frumos in exterior daca este uracios si arogant in interior. Iar in ochii mei o persoana poate fi frumoasa in timp ce in ochii tai(dau un exemplu) o aceeasi persoana este urata.Concluzia depinde de la o persoana la alta, ce inseamna "frumos" pentru ea.Si-n plus frumusetea exterioara este trecatoare, insa lumea e tentata sa gandeasca "Ce va spune prietena mea despre noua mea cucerire, daca zice ca-i urat?" Si ce, traieste ea cu el? laughingNU.Deci nici nu conteaza cum e, atata timp cat cele doua persoane se completeaza si calculatorului ii da "1+1=1". Buna intrebare si nu, nu-i de baraj.

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Mai bine urat si destept ca l-as schimba eudevil
Numai sa intre el pe mana mealaughing

| Silvia a răspuns:

Mamă ce baraj.
Există şi băieţi frumoşi şi deştepţi.
Şi nu pentru toată lumea contează frumuseţea exterioară. Eu aş tinde spre urât şi deştepthappy.

| fluturas a răspuns:

Frumos si "prost" pentru ca ai pus "prost" in ghilimelehee hee

dar oricum as alege unul urat si destept, degeaba e frumos si nici nu ai ce povesti cu el, doar te uiti la el ca la o papusahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ar fi musai sa aleg; urat si destept.Prostia ma omoara, iar frumusetea oricum trece dupa o anumita varsta, dar ceea ce ai in cap ramane.

| mariutzanicolaescu a răspuns:

Ce pot sa spunprietenul meu nu este cel mai destept baiat dar in schimb ma respecta, iubeste si este ft responsabil si ft ft ft frumos adica vedeti si voi