| Everestcompany a întrebat:

Intrebare serioasa (nu la misto): cum poti deveni regizor de filme porno? Ce facultate trebuie sa absolvi? Vorbesc serios, nu este intrebare adresata la misto.

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Nu trebuie sa absolvi nimic special. TREBUIE sa ai bani, sa te infiintezi ca PFA sau II (sau lucrezi la negru), treci acolo domeniul in care vei activa si gata. In rest, inchiriezi un studio, platesti actori, cameraman, scenarist ...sau poti fi tu la inceput toate cele de mai sus. Mai greu va fi cu promovarea filmelor. Trebuie sa intri pe reteaua internationala...si cred ca si pentru asta iti vor trebui bani.
Sau daca vrei sa lucrezi strict ca regizor (adica sa fii angajat), trebuie sa ai niste sample-uri din munca ta si sa te bagi in seama cu dástia de afara care activeaza in industria porno.
E ca si cum ai intreba ce facultate sa absolvi ca sa devii manechin. Nu ti se cere nimic special.
Daca o sa ajungi sa bati la poarta caselor mari de productie de profil, atunci o diploma nu ti-ar strica. Dar exista si cursuri de specializare, nu trebuie neaparat sa faci Facultatea de Arte.

8 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Trebuie să faci Facultatea de Arte secţia regie de film.

| mODIN a răspuns:

Trebuie sa ai 15 ani de laba

| Everestcompany explică (pentru mODIN):

laughing

| mODIN a răspuns (pentru Everestcompany):

Tu crezi ca glumesc? Ti se pare amuzant?

| Everestcompany explică (pentru mODIN):

Esti tare, man. Stima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt câteva cursuri ce trebuie neapărat absolvite:
1. Zoofilia, dacă se poate la seral, ziua e prea domestic.
2. Facultatea de 71, adică 69 cu două degete-n fund.
3. Facultatea de masturbat cu stânga când ești dreptaci și invers.
4. Facultatea de sunt prea bătut în cap să mă gândesc la lucruri normale.
5. Cursurile speciale "și ei sunt ai noștri" care se țin la Spitalul Alexandru Obregia din București.

Baftă!

| an0therkid a răspuns:

Probabil cea pe care o absolv toti regizorii numai ca astia... na... s-au axat pe "placeri nevinovate"

| Norby_Adam_1996 a răspuns:

Cred ca trebuie sa te duci in America pentru asta, Playboy Mansion. big grin