| L1feDRAIN a întrebat:

[Intrebarea este legata de viata, dragoste si depresie..va rog mult e mult de citit dar raspundeti-mi la intrebare]
Daca iubesti o fata fara ca ea sa te iubeasca chiar daca ea se comporta normal cu tine(nici mult, nici putin) tu esti sensibil la chestia asta delicata (dragoste) si ea te poate rani foarte usor, iar prietenii se rad de tine ca plangi pentru o fata si asta dureaza de prea mult timp si simti ca viata ti se transforma in esec suferi de parca te taie cineva inima ti se zbate de parca crapa si nu te poti linisti de la plins, dar suicid dupa atita suferinta oricum nu poti sa faci..si fata nu o poti uita. Care e rostul ca te chinui atita, dar nu poti schimba nimic de cit sa suferi in continuare pina insasi viata nu-ti schimba ceva. apropo merg regulat la psiholog.iar ca sa intelegeti istoria
( http://www.tpu.ro/......-adevarul/ ) Care e sensul la ceea ce fac eu.
ma puteti ajuta cu ceva comentatima, numitima anormal(m-am obisnuit) faceti ce vreti, dar ajutati-ma va rog.

19 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Jalnic cica esti mascul

| L1feDRAIN explică (pentru RAY):

Mersi de comentariu, sa-ti trimit o fotografie cu pasaportul meu sa vezi ce sex am?

| LoveSleep a răspuns:

E imposibil să faci ceva dacă nu vrei. Tu ești fixat pe ideea cum că o iubești, că ea e centrul universului tău.
Du-te la baie, spală-te pe față, ia-ți buletinul și uită-te acolo unde scrie sex. Te faci de râs, ești bărbat și plângi ca un copil.
Revino-ți odată, te înjosești aiurea pentru o fată care nu dă doi bani pe tine. Ignor-o și-o să te caute ea, îți garantez. Doar că trebuie să-ți schimbi atitudinea. Ieși mai mult, du-te la sală, relaxează-te și simte-te bine, o să "atragi" fete de 10 ori mai bune. De ce ai plânge după o fată căruia nu-i pasă? Tu nu vrei să înțelegi și să ieși din starea asta cu care te faci de căcat.

| Doub a răspuns:

Cum poti iubi ceva/pe cineva ce te face sa te simti oribil? Fii barbat!

| L1feDRAIN explică (pentru Doub):

Multumesc de raspuns, si crede-ma ca chiar nu stiu cum pot sa o iubesc in asa conditii, dar nici sa o displac nu pot.s-a fixat de viata mea si o cred perfecta!

| Doub a răspuns (pentru L1feDRAIN):

Pentru simplu fapt ca se comporta asa, nu e perfecta. Ideea e ca trebuie sa-ti gasesti o fata care sa tina la tine, nu o tipa imatura.

| L1feDRAIN explică (pentru Doub):

Pina cind nu pot face nimic, dar cind o sa se intimple una din aceste lucruri(sa se indragosteasca ea / sa o displac eu) o sa mi se schimbe situatia in care ma aflu. spre bine cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubire adolescentina.
Stai linistit, o sa-ti treaca.

Peste ceva timp o sa zici :
"Cine ma, eu? Naaa "

Plus ca... Nu inteleg de ce plangi, nu esti vinovat cu nimic.

| L1feDRAIN explică (pentru anonim_4396):

Multumesc ca mi-ai raspuns, iar faptul de ce pling...eh istorie lunga nu degeaba am pus si un link la intrebare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru L1feDRAIN):

N-ai pentru ce happy.

Am citit si cealalta intrebare.
Prietenul tau esti de fapt tu?

Si iti spun ca fata ca te speri cand un baiat insita cu iubirea.
Las-o in apele ei, comporta-te doar ca un prieten pana ajungeti prieteni buni.
Nu stiu, o intrebi de teme, de filme, chestii de genul.
Adica usor usor cat sa se ataseze de tine.

| L1feDRAIN explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu ce atasare o sa fie ca i-am spus deja tot ce sta pe sufletul meu si a zis ca va incerca sa se comporte cu mine ca mai inainte, dar complet nu va reusi din cauza ca prea multe sau intimplat si timpul asta ma omoara. Nu mai stiu cit mai pot rabda, dar altceva tot nu pot sa fac. Am vorbit cu psihologul si a spus ca situatia in care ma aflu eu. pina ce nici ea nu ma poate iubi, dar nici eu nu o pot displacea si trebuie sa accept situatia asa cum este ca timpul o sa faca totul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru L1feDRAIN):

Stai tu linistit.
Tu ai 14-15 ani, corect?
O sa vina si vremea cand o sa vina fata care va tine pasul cu tine, acum e mult prea devreme.

| L1feDRAIN explică (pentru anonim_4396):

Sunt de acord ca e prea devreme, da am 14. aproape 15, unii prieteni chiar rid(glumesc pe seama mea) de mine ca cred ca aceste sentimente pe care le simt eu sunt (din traducere vulgara) "nimic". Stiu ca o sa fie bine, dar asteptarea asta..ma sufoca.

| L1feDRAIN explică:

Nu stiu ce detaliu mai este si asta, dar cind pling nu strig cum (poate) vi se pare unora dintre voi ci pursimplu imi curg lacrimi si nu scot nici un sunet.
Iar faptul ca mai scriu problemele mele personale pe TPU e cu scopul sa fiu inteles si ajutat de orice persoana capabila.

| DarthRevan a răspuns:

Asta e si faza, trebuie sa gasesti o fata cu valori asemena tie.Nu poti sa te astepti la niste fete frumoase sa te placa sau ceva.Si mie mi-au placut fete frumoase, dar foarte imature.E normal pana la urma, dar trece daca te preocupi de altele.Citeste carti, suna plictisitor dar toate intelepciunea lumii este scrisa in carti. Orice iti face tie placere, poti citi carti de istorie sau de dezvoltare.E alegerea ta, dar te ajuta in viata foarte mult! Bafta! si cu fetele abordeaza mai multe si vezi care ti se potriveste, asa fac eu, umbli cu cateva, si vezi.Umbli ca amic la inceput nu e usor, dar dupa vezi cu care te poti atasa mai mult.

| L1feDRAIN explică (pentru DarthRevan):

Multumesc de raspuns, dar eu sunt un tip de om mai sentimental ..nu de ala care iubeste o fata ziua si daca nu-l place isi gaseste alta seara.
Nu as zice ca e rau, dar eu nu sunt de asta oricum mersi mult.

| DarthRevan a răspuns (pentru L1feDRAIN):

Asa si eu, dar daca citesti carti crede-ma te schimba.Mai ales daca te pui in pielea scriitorului.E fascinant, studieaza neuro stinta sa vezi cum fuctioneaza creierul si impulsurile.Si toate cele, cum tot ce e in jurul tau are o influenta si degaja energie.Asa cum si tu o faci happy e interesant continua sa faci asta happy

| DarthRevan a răspuns (pentru L1feDRAIN):

Eu tot caut fete, dar nu gasesc una ok, nu am avut relatii, dar e bine sa analizezi inainte de a intra in una happy parerea mea