| bradysandro a întrebat:

La ce anume va uitati la un baiat care va cere prietenia (intrebarea e pentru fete )

10 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Nu prea imi cer oamenii prietenia. Nu stiu de ce. Probabil dupa 14-15 ani se schimba strategia. La ce ma uit? La ochi, in primul rand, apoi la unghii. Daca sunt neingrijite, sansele scad considerabil. Apoi, ar trebui sa il si cunosc putin. Simtul umorului, spontaneitatea inscriu multe puncte pe lista mea. Apoi, cat e de natural, cultura generala pe care o are (sa putem intretine o conversatie)... Principiile de viata, modul de a se raporta la o relatie.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Prietenia nu se cere. Se ofera.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

@Legiuitoarea m-au pupat oameni in dos cata frunza si iarba si tot nu imi sunt prieteni. Oameni pentru care ai o afinitate, le oferi totul din prima clipa. Raman la pozitia mea: prietenia se ofera, e un cadou, tot ceea ce este frumos si nepretuit se ofera. Si nu costa. Daca tu simti nevoia sa muncesti pentru o prietenie, be my guest, dar o prietenie nu implica efort, implica sentiment. Capisci?

| inna a răspuns:

Eu ma uit la fizic si inteligenta, la stilul sau ( imbracaminte), incerc sa gasesc daca avem ceva in comun.

| cutza a răspuns:

La fizic, la comportament si la modul in care vorbeste si se exprima! Imi plac baietii inteligenti si gentelmeni!

| ForeignO a răspuns:

Look-ulwinking

| cristina_7560 a răspuns:

Pai...conteaza infatisarea, dar cel mai mult conteaza cum se comporta, sufletul lui, deoarece nu totul se bazeaza pe frumusete sa stiti! bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
La felul cum arata: aspectul fizic, imbracamintea, modul de exprimare si abordare, gandire, etc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scz ca ma bag in seama....dar.........se mai cere prietenia in ziua de astazi?
Cum suna?"Vrei sa fii prietena mea?" blushing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Prietenia se castiga, mai pardon... draga Zbenguici si Criticul.
Pa, pa.