| DuLcyK a întrebat:

La ce profil trebuie sa dau pentru a devenii avocata sau judecatoare? Eu am auzit ceva de filologie simpla...

Răspuns Câştigător
| Generalul a răspuns:

Nu conteaza ce profil de liceu urmezi, desi e recomandabil cel uman. Ca sa ajungi avocat ori judecator e obligatoriu sa termini Facultatea de Drept.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Obligatoriu trebuie să faci Facultatea de Drept ca să poți merge în avocatură sau magistratură.
Succes.
Pa, pa.

| DayByDay a răspuns:

Iti recomand mai bine stiintele sociale.

| michelia a răspuns:

Teoretic la orice profil, dar preferabil filologie sau stiinte sociale ( profil uman deci).

| BiancaGeorgiana a răspuns:

Da, filologie sau bilingv happy

| madalinutza20 a răspuns:

LA un profil uman!