| SadBoyForever a întrebat:

Legenda cu "Bloody Mary" e adevarata? Eu unul nu cred faza aia, ca daca te duci in fata oglinzii si strigi de 3 ori numele ei vine si iti taie gatul. Am mai citit intrebari cu subiectul acesta pe TPU si multi au zis ca n-au incercat si sincer sa fiu nici n-am de gand sa incerc. Deci, credeti in chestia cu invocatul lui "Bloody Mary" daca o strigi de 3 ori in oglinda?
P.S. Fara raspunsuri la misto.

118 răspunsuri:
| Ingerulrebel a răspuns (pentru CautNume):

E in romana

| CautNume a răspuns (pentru Ingerulrebel):

Nu prea cred.

| slowswag a răspuns:

Nu

| YumiSukinanda a răspuns (pentru Ingerulrebel):

Aham... din cauza aluia care a pius intrebarealaughing acum am aflat si eu legenda asta, nu mai imi e frica deloc! doar sunt fetita mare laughing

| Ingerulrebel a răspuns (pentru YumiSukinanda):

Pai atunci de ce ai zis ca tie frica?

| Real_Inna_1975 a răspuns:

Nici eu nu cred dar niste prietene ma tot bat la cap ca sa cred

| Alexandra_Miruna_1990 a răspuns:

Eu una am incercat si nu merge! te asigur ca mie nu mi s-a intamplat nimic.

PS : doar ca te cam sperii si iti e frica sa faci unele lucruri singur cateva luni

| Andreiutu32 a răspuns:

Ma voi sunteti chiar prosti? Nu exista Bloody Mary....Am incercat in pnm... LOOOL si nu s-a intamplat nmcstraight face..Am incercat toate metodele posibilelaughing)

| K0sMin a răspuns:

Ba legenda asta i o superstitie cititi pe wikipedia detalii despre legendawinking

| Raisa09 a răspuns:

E adevarat...Iti spun eu.
Vara mea a incercat.
Eram la ea intr-o noapte si ea s-a dus la baie si a aprins cateva lumanari si a strigat de 3 ori Bloody Mary in cerc si a venit si a atins-o cu un cutit la gat(era sa moara) si cand a venit in casa mi-a povestit tot si era sa lesin...deci NU incercati!

| SadBoyForever explică (pentru RAY):

laughing

| Adyna_Pysikutz_1992 a răspuns:

Este adevarata o fata a incercat si a aparut ear fata a fugit sub petura si apoi nu a patit nimic

| Anghelache_Alexandra_1994 a răspuns:

Eu o sa incerc in aceasta seara

| Cosmin_Albu_1994 a răspuns:

What? Ba ce spui tu is aberati ca pe net esti mare de poate ti frica sa treci pe langa un betivan in viata reala.nu am nimic cu tine dar veau sa spun ca am incercat am stins becul in baie cu inca 3 prieteni si am aprins lumanari si am tipat ca descreierati la bloody mary aia si cand am iesit eram intregi.

| Purec a răspuns (pentru Cosmin_Albu_1994):

Dupa ce ca ai ratat cu 2 luni subiectul asta, nici nu vezi ironia in ceea ce am scris eu happy Mai mult, ai si incercat sa tipi la oglinda ca bolovanul laughing

| Boo_Dydu_1996 a răspuns:

Sincer eu nu prea cred ca exista bloody mary dar daca ar fi sa fac chestia aia in oglinda as face-o pentru ca mi se pare draguta si pentru ca am numele ei si mno dar dc sa iti fie frica de ea e doar un mit am vise cu ea mereu si nu imi e frica de ea si nu glumesc eu chiar visez cu ea dar in visele mele ea sufera si nu mi se pare cv wow daca vb despre bloody mary....eu cred ca e un fals desi ma amuzati cum va certati si ma amuza faza ca si eu am facut-o si nu s-a intamplat nimic dar i-am pacalit pe ceilalti din clasa si am facut-o noi sa apara laughing ma rog eu totusi sunt intre si cred si nu cred asa cahappystraight face

| rolly14 a răspuns:

Bloody Mary apare numai oamenilor care sunt sau au fost implicati intr-o moarte, gen daca ai omorat tu pe cineva sau cineva s-a omorat din cauza ta. Atunci apare, dar totusi ai putea sa o chemi tu si sa apara din cauza ca cineva din jurul tau sa fi omorat pe cineva si sa ucida aceea persoana nu pe tine. Totusi e doar o legenda, nu cred ca e ceva real, sunt vreo 50 de versiuni ale legendei cu Bloody Mary.

| Dumitrescu_Aura_1980 a răspuns:

Nici eu nu cred! sincer!

| Cordelia a răspuns:

Ciuară cu mustăciuuuuuuuuuuuară.

| RaresCristi a răspuns:

Nu e doloc, frate!
E o ''inventie'' daca se poate spune, facuta de oameni, in tradevar a fost reala cu poveasta, dar ce dracu!

| ououmeu a răspuns:

Ce-a mai mare porcarie Bloody Mary sau cum mai e numita sora lui Satana. Povesti de speriat copii nu altceva

| Cinca_Mihaela_1985 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic unii zic ca e asa altii zic ca nu e asa nu stiu sigur

| AcelashhEdy a răspuns:

Mda. Stiu legenda asta singer nu am incercat nici odata nu prea stiu daca e adevarata sau nu oricum nu incerca-ti.

| irinel98 a răspuns:

Exista bloody mary a incercat un prieten de-al meu si a doua zii era mort in baie

| CeaMaiNebunaDupaMineAndraAlexandra a răspuns:

Sincera sa fiu am incercat cu o prietena dar ziua si no s-a intamplat nimicwinking Dar seara ma cam feresc de oglinziwinking laughing

| simo102 a răspuns:

De obicei mai intai se spune povestea in oglinda si apoi ii zici numele de trei ori eu am facut-o cu niste copi la un hotel si nu s-a intamplat absolut nimic doar acei copii mau pus sa spun asta apoi au stins luminile si au inchis usa (ei credeau ca este adevarat) intr-o seara nu stiu de ce la hotel s-a intamplat ceva straniu si la toti ne-a fost frica.luminile se aprind si se deschid daca faci miscare in rest nu se aprind si toti stateam uni pe fotoliu alti in picioare alti pe covor, etc apoi s-au stins dintr-o data toate luminile si o prietena a vazut ceva alb ca ar fi coborat pe scari dar nu ia vazut capul o alta prietena a simtit ca a apucat-o ceva de picior eu am simtit ca este o fantoma langa mine. apoi am fugit toti pe scari afara ca nu mai puteam de frica si apoi sau aprins luminile.toti m-au certat pe mine au zis ca eu am chemat-o da de unde ca eu am chemt-o in alta zi si am chemat-o pe la pranz

| oly1234 a răspuns:

Eu,sincer am facut aceasta chestie si nu sunt moarta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru simo102):

Fata,mi-ai dat fiori cu ce povestesti aici...
Wow.Deci poate fi adevarata legenda aia...
Trebuie ca esti tare curajoasa daca ai chemat fantoma...
In fine.Ce voiam sa zic...auzi,dar tu nu cumva ai scris gresit data nasterii? Adica in loc de 2001 ai scris 1991? Serios intreb, ca am inteles ca ai 13 ani...
Doar am vrut sa te fac atenta, nu te superi pe mine, nu?
Adica imi iesea ca ai vreo 23, ori fetele de 23 de ani nu prea mai cred in fantome...
Unele mai cred in barbati perfecti care de fapt sunt niste psihopati, dar asta e alta discutie...
Anyway, mi-a placut povestea ta.
Pa-pa.