| anonim_4396 a întrebat:

Ma epilam și eu ca tot omul cu ceara și la un moment dat începuse sa se joace cățelul cu o jucărie zgomotoasa și a întrat fratele meu ca sa îmi zică sa nu mai fac gălăgie, a deschis ușa și imediat m-am panicat și am zis "heeeeeei" și încercăm sa ma acopăr după care a închis ușa și a plecat. Ce moment penibil... Nu pot trece peste asta ma simt foarte aiurea, epilatul ca epilatul dar poate credea naiba ca făceam altceva pentru ca aveam mâinile lipicioase de la ceara și ulei plus ca aveam și hârtie lângă mine... Țin sa menționez ca e mai mare, ce pot face ca să nu mă mai simt prost? Ma simt foarte aiureaaa, nu pot trece peste asta, nu știu cum o sa dau ochii cu el jur. Vouă vi s-a întâmplat vreodată asta? Dau fundă celui care ma face sa ma simt mai okhappy

5 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Spune-i așa
"Bate și tu la ușă când intrii. Sau trebuie să pun afiș pe ușă că mă epilez și sunt dezbrăcată?"

| anonim_4396 explică (pentru Hammurabi):

Din nou, epilatul ca epilatul dar dacă credea ca fac altceva? Și ce sa fac ca să nu mă mai simt aiurea? Uneori bate, uneori nu, are momente și momente, nu cred ca stătea sa se gândească ca la 2 dimineața ma epilez

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu există absolut nici o metodă prin care să-i generezi lui o certitudine absolută despre ceea ce a văzut, sau să-i stergi total ce poate avea prin cap.
Dar îi poți genera o îndoială majoră (care îi poate declanșa un sentiment de vinovăție pentru ceea ce ar gândi aiurea despre tine).
În momentul în care afirmi că te epilai și "croșetezi" discuția în jurul acestui fapt, e suficient pentru a-i creea lui ideea că e posibil să fi interpretat greșit ceea ce a văzut și va avea deja îndoiala sădită în minte.
Dacă te vei comporta la modul foarte hotărât, relaxat și fără nici o ezitare că despre asta a fost vorba, el nu va avea niciodată certitudinea că ar fi putut fi altceva. Pentru tine, e suficient.

| nuspuncinesunt2 a răspuns:

Spune-i i tu, bai pampalaule, mai intreaba si tu daca poti intra intr-o camera, nu intra asa peste oameni. Ma epilez si eu in liniste si intrii tu sa-mi spui sa nu mai fac galagie. Pai se sperie si omul, nu?

Poate asa ii dai de inteles ca doar te epilai. Si nu ar trebui sa-ti fie rusine sa-i spui asta ca pana la urma toate femeile se epileaza si e ceva normal. Bafta! Daca nu reusesti asa, spune-i scurt si pe doi ca trebuie sa-ti cumpere alta ceara de epilat ca te-a deranjat. (asta in gluma)

| anonim_4396 explică (pentru nuspuncinesunt2):

laughing sper din tot sufletul meu ca nu m-a văzut doar pe mine, goala, cu hârtie lângă mine și mainile unsuroase, sper ca a văzut și benzile de ceara pe birou plus ambalajele de la alea și cele folosite, sper laughing bine ca n-a întrat naiba când stăteam cu picioarele despărțite și masam benzile alea pe fofoleanca