| AnaMarilenna a întrebat:

Mă obsedează ideea fostei iubitei al actualului meu iubit, suntem de peste 1 an și la inceput primele cateva luni nici nu ma interesa existenta, nu o aveam in memorie deloc, dar incep sa nu am incredere in mine si mi se pare superbă in orice poze, orice zambet, a devenit foarte frumoasa, ea fiind cea dezamagită de despartirea lor si avand ceva cu mine.
imi tot vine sa ma uit pe orice cont al ei de socializare si vreau sa incep sa arat ca ea, si corp si față. In fiecare zi ma uit la mine si un singur lucru nu imi convine la corpul meu, si ma gandesc daca eram ca ea. Are corp de model, suntem asemanatoare la tipul corpului insa ea cu un plus remarcabil. Eu nu fac nicio poză cu tot corpul, cu fata am multe dar ori nu-mi place pozitia mea ori corpul si ma gandesc ca ea iese bine mereu e un gand obsesiv vreau sa devin mai buna.

2 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Incepi sa lucrezi la corpul tau, dieta bogata in proteine, 1.5-1.8g de proteina per kg, proteina o iei din carne slaba de pasare, din peste, fructe de mare, lasi deoparte grasimile, sucurile, patiseria, dulciurile, langa care adaugi carbohidrati sanatosi unde aici lista e lunga, de aceea cea mai buna optiune e sa dai un search pe google cu "carbohidrati sanatosi" si alegi ce iti place din lista, la fel uleiul, renunti la el, gateste la cuptor sau friteuza cu aer cald. Iti pui la punct dieta, bagi putina sala, ca fata nu trebuie sa faci forta excesiv dar in cazul vostru puteti lucra partea de jos mai des, picioarele si fesierii, si cardio bine inteles, alergarea e sfanta.
Poti ajunge sa arati chiar mai bine ca tipa respectiva atat timp cat esti dispusa sa muncesti, odata ce vezi rezultate dispar si aceste ganduri care te deranjeaza.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mai fa poze. Simplu. Renunți la superficialitatea social media.