| alaqfqafafas a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine va rog...am 17 ani si vreau sa stiu daca pot pleca singur in italia cu semnatura de la parinti.sau trebuie sa am un major langa mine?happy.

Răspuns Câştigător
| aryana_4212 a răspuns:

Nu stiu dar cred ca trebuie sa fi cu un major sigur
dar poti pleca si zici ca esti neam cu careva din autocar ca ti var vara matusa sau gasesti tu pe careva sau soferu sa zica ca e unchiul tau

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebe sa fii insotit de cineva major si sa ai acordul ambiilor parinti.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Îţi trebuie un major după tine.
Dacă pleci cu părinţii (amândoi) nu-ţi trebuie nicio semnătură.
Dacă pleci cu unul dintre părinţi, îţi trebuie acord de la celălalt.
Dacă pleci cu alt major, îţi trebuie acord autentificat la notar de la ambii părinţi plus cazierul judiciar al majorului cu care pleci.

Numai bine.

| PetreConstanta a răspuns:

Declaratie notariala de la parinti