| anonim_4396 a întrebat:

Ma scuzati daca am pus intrebarea la categoria gresita. Eu de obicei sunt foarte vesel si calm. In ultima vreme am devenit trist si nervos. Cand eram copil lucrurile pareau mai usoare, dar acum cand am crescut, nu prea imi ies lucrurile pe care le fac, am impresia ca am devenit si un inadaptat. Destept nu sunt. Nu mai am atat de multi prieteni. Vreau sa am un serviciu dar nu imi gasesc. Nu pot sa imi fac o iubita, chiar daca multi imi spun ca e floare la ureche si se mira cum de nu am. Tot ma gandesc cum sa ma pun pe picioare, sa fiu vesel si calm cum eram inainte. Intodeauna m-am gandit daca masturbarea e adevarata povestea ca masturbarea poate sa iti creeze probleme de comportament. Imi dati va rog frumos nitel ajutor.

3 răspunsuri:
| Fabiana2R a răspuns:

Prietenii nu ii mai ai pentru ca sigur nu erau cei adevarati. Prietenii adevarati nu te-ar fi lasat sa te indepartezi de capul tau. Gandeste-te ca nu esti singurul in aceasta situatie si ca mai sunt alti mii de someri in toata Romania care nu au un loc de munca si sunt inca pe banii parintilor sau depind de alte rude. Acum ai crescut, te-ai maturizat, trebuie sa trecem prin toate, pentru ca suntem oameni. Gandeste-te ca dupa rau, trebuie sa vina si bine. Ai spus ca nu esti destept...dar eu nu te cred. Nici eu nu sunt priceputa la stiinte exacte, mecanica, tehnologie si lucruri de genul, dar asta nu inseamna ca nu excelez in alte domenii. La fel si tu. Sunt sigura ca exista ceva la care te poti pricepe. In privinta unei iubite va fi dificil, pentru ca in ultima vreme majoritatea sunt pe interes si daca te vad fara bani, nu te ia niciuna. Sfatul meu este sa mai cauti si sa nu renunti. La urma urmei, ele au de pierdut, nu tu. Te felicit pentru ca nu ai cazut in patima alcoolului, pentru ca majoritatea sunt tentati sa o ia pe acest drum. Tine-te tare, pentru ca vor veni si vremuri mai bune. Orienteaza-te pe internet catre job-uri disponibile atat in orasul (satul) tau, cat si in zonele invecinate. Ceva trebuie sa gasesti. Sa nu ai asteptari la 40 de milioane pe luna, dar si 8 este bine, decat deloc. In privinta masturbarii, nu stiu ce sa iti spun... Este ceva uman, firesc, la urma urmei. In aceasta privinta nu imi pot da cu parerea.Eu iti doresc sa ai parte numai de bine si uite http://www.bestjobs.ro/? utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=search-joburi&gclid=CK78zLu7hLcCFQYd3god4DQAaQ cauta aici pentru munca. Anunta-ma te rog daca ai gasit ceva si fruntea sus. Bravo ca esti un luptator si nu te-ai apucat de baut!

| costihoghiz a răspuns:

Incearca sa petreci mai mult timp cu prieteni tai sau fa ceva ce iti place tie sa faci... Daca iti place de o fata inceraca sa stai cu ea sa o ajuti si cand simti ca are incredere in tine spune-i ca o iubesti! Iti doresc mult noroc!

| SladeWilson a răspuns (pentru costihoghiz):

Vaza e ca toti prietenii mei sunt in alte orase acum, cu fetele nu e asa de usor ca am incercat ani de zile si cam greu sa fac o fata sa ma placa si sa fiu cu ea. Sa fac ce imi place, aici ma descurc.