| anonim_4396 a întrebat:

Ma simt prost... Tata nu ma lasa sa sar de la far dar eu de fiecare data cand merg la plaja fix acolo ma duc. Chiar vreau sa sar, nu e prima data cand nu imi ascult parintii, cand eram mica faceam ff multe rele si dupa ma simteam prost. Dc am sentimentul acesta aproape mereu? Nu stiu, ma simt asa...vinovata. I-am explicat ca nu se intampla nimic, daca e sa ma inec o sa sara cineva, imposibil sa nu sara nimeni. El ma lasa doar cand sunt cu el la plaja dar eu ma duc mai des cu prietenele mele care sar si ele si e naspa sa ma duc la far doar cand e el. Voi ce ziceti? Chiar vreau sa sar de la far fara nici o grija. Fara sa ma gandesc la "nu ai voie sa sari de la far".

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E periculoasa plaja stie el dc nu te lasa

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu am văzut un clip pe net, acum mai mulți ani, între timp a fost șters.
Nu am habar dacă cineva a prins secvența pe viu, sau a fost fotoșopată.
O fătucă ca tine sare de pe un iaht. Să facă și ea o băiță.
Exact în acel moment o balenă sportivă sare și ea în sus.
Duduca nu mai ajunge în apă, că e înghițită imediat de acea balenă în timp ce se afla încă în aer, în cădere.
Poate că tatăl tău, care, mna, te iubește, vrea să te scape de burta balenei.
Asta așa, ca idee.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Te bazezi pe faptul ca te salveaza altcineva?
Nu ai idee cat de proasta e turma.
Ca fapt divers, la mine la servici a fost ucis cineva, dupa multe minute de tipete, si 300 de persoane in jur (pensionari/PSD).
Pana nu am auzit noi, nu a anuntat nimeni. De sarit, nici vorba.
Daca pica televiziunea sau ramanem fara apa calda, in maxim 5 minute vin nervosi, si ne explica ei de toate.
Si tot legat de siguranta, nu e nici un obiect de care te-ai putea lovi?
De ce ai vrea sa nu ai nici o grija, cand faci un lucru riscant?
Crezi ca acrobatii, cascadorii, sportivii extremi, nu au emotii, nu au grija cand fac acele chestii? Cu toate ca sunt majori, si au foarte multi ani de experienta.
Lucrurile periculoase se fac cu grija, iar ceea ce faci tu poate fi intr-adevar o prostie.
Parintii ti-au interzis pentru ca inca nu esti in stare sa iti porti singura de grija.