| Ioana2008 a întrebat:

Ma simt singura... sfaturi pentru a scăpa?

Răspuns Apreciat de Editori
| seth2016 a răspuns:

Mai intai trebuie sa accepti cum te simti si sa accepti situatia.

Asculta muzica. Fa un curs online. Scrie o poezie (trista). Stramba-te in oglinda. Fa curatenie in casa. Mergi la cumparaturi. Ia-ti un peste, o pisica, un caine, un iepure, un hamster, un cameleon.

Fa voluntariat, mergi la un curs de dans.

| Mosotti a răspuns:

Ea zice ca e singura pentru ca are nevoie de relatii umane, si tu zici de ceva ce nu are nici o legatura cu asta.
Doar aia cu, cursul de dans e buna, ca intalneste oameni, restul nu rezolva problema.
Si de acceptat nu poate accepta o situatie care ii face rau, trebuie rezolvata problema.

7 răspunsuri:
| Decebal a răspuns:

Seara, înainte de culcare, deschide Sfânta Scriptură, cartea de rugăciuni, îngenunchează-te cu smerenie în fața icoanei Domnului Nostru Iisus Hristos, și citește, roagă-te, plângi, și Dumnezeul Nostru care vede totul, te va binecuvânta, îți va a dărui pacea și darul vieții eterne, căci nimeni nu se simte, nu este singur, dacă-l are pe Dumnezeu în intimitatea sa.

| Mosotti a răspuns (pentru Decebal):

De ce sa planga, sa ingenuncheze, e o prostie, sa intre in colective de oameni si va gasi prieteni, iubit, lasa iluziile ca nu o ajuta.

| Decebal a răspuns (pentru Mosotti):

Fiule, singurătatea nu este altceva decât lipsa lui Dumnezeu în viața noastră.

| Mosotti a răspuns (pentru Decebal):

Nu e asa, singuratatea este lipsa unei persoane aproape, prieteni, familie, parteneri.
Nu se invarte viata doar in jurul aluia de care zici tu.

| Decebal a răspuns (pentru Mosotti):

Educația laica pe care o emani, este produsul lipsei lui Dumnezeu din viața poporului român.

| Mosotti a răspuns (pentru Decebal):

La ea nu asta e problema, am mai zis, dumnezeu ala iluzoriu nu o ajuta.

| Decebal a răspuns (pentru Mosotti):

Pax vobiscum.

| Mosotti a răspuns (pentru Decebal):

Pai sa fie pacea cu mine, dar na, aia e, sunt mai realist.

| RAY a răspuns:

Ocupați timpul cu dezvoltarea ta, auto reflectează asupra ta, vezi de un jurnal, comunica și socializează nu virtual și real

| Mosotti a răspuns:

Pai sfatul e sa-ti gasesti 1-2 prietene sau un gagic, sau ambele, ca sa nu mai fi singura.
Cum a zis steth du-te la un curs de dans ceva unde ai contact cu oameni, poate se leaga vreo prietenie sau gagicareala ceva.

Trebuie sa intri intr-un colectiv de fete, baieti cumva, altfel nu ai cum.

In rest seth n-a zis bine, tu te simti singura ca ai nevoie de relatii umane, si el zice de caini, muzica, curatenie, cumparaturi, care nu rezolva problema si nu au nici o legatura cu problema ta.
Iar sa accepti situatia nu merge, ca iti face rau aceasta singuratate, trebuie rezolvata problema cumva.

| SilentRain a răspuns:

Încearcă să socializezi cu chestile alea numite oamenii
Caută un hobby

| Mosotti a răspuns (pentru SilentRain):

Hobby are, dar daca nu ai afectivul rezolvat, nu mai conteaza nimic, are nevoie de prieteni, iubit, asta e baza unei stari bune, restul e doar umplutura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta-ti un iubit happy

| Eriii a răspuns:

Caine sau pisica sau plante. Sau încearcă să te înscrii în diverse activități prin care să poți cunoaște oameni noi(club de inot de ex). Si invata sa iti ti singură de urât

| akaanne a răspuns:

Lucrează mai mult cu tine.