| RAY a întrebat:

Mai exista alta tara pe planeta asta care ofera atat de multe drepturi cum ofera Romania minoritati tiganesti din Romania?

dreptul la ajutor social pe viata,dreptul la cantinta gratis,asigurare medicala gratis,ajutoare de le ue, plus daca te fura, omoara, violeaza scapa nepedepsiti, la noi in Timisoara e un val de hoti in mijloacele de transport si da nu-i rasism toti sunt tiganii asta e adevarul
http://www.tion.ro/......ei/1631118

Răspuns Câştigător
| Florentina9210 a răspuns:

Dintotdeauna am urat tiganii!

5 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Nu e doar Timi așa. laughing)
Legat de prima parte, sunt de acord cu ajutor social, cantină etc, însă e nevoie de o schimbare, adică toate aceste beneficii să vină contra unui serviciu. Dacă cei de la conducere și-ar da mai mult interesul și n-ar oferi acest ajutor doar de mântuială, sunt sigură că s-ar găsit un "loc de muncă" undeva, oriunde, în fabrici, la salubrizare, spălătorii. orice, iar dacă încalcă legea, să nu mai aibă dreptul al toate astea.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ce? In cazul asta trebuie sa fiu mai atent. Desi nu am vazut prin RATT un asemenea caz. Acum aud prima data. Dar bine ca nu prea iau RATT ul decat E2 ul pentru mall si inca unu happy
Si nu cred ca mai exista o asa tara. Ai uitat locul la facultati de intrare cu medie mult mai mica.

| RAY explică (pentru DoarBogdan):

Hai sa numai luam cu toti mijloacele de transport in comun de frica tiganilor,, ce mentalitate aveti sincer

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

Pai asta am zis? Eu m-am referit la atentie. Parca ma impiedica pe mine tiganii sa nu mai merg cu transportul in comun... sa incerce el sa imi ia mie ceva.

| ShaOfHatred a răspuns:

Daca dadea aviara in ciori dormeam fericit.