| AriaMontgomery375 a întrebat:

Mama mea e intr-o depresie totala. tata s-a dus...ea tot se descarka pe mine iar eu vreau sa-mi dee pace aceasta saptamana sfirsita de vacanta?! Ce sa fac? i-am spus in fata dar ea e oleaca bolnava pisihic(imi vine a plinge) si nu intelege?!

1 răspuns:
| aredes a răspuns:

Daca mama ta este usor depresiva in aceste momente trebuie sa fii mai delicata. Incearca sa gasesti cateva activitati pe care sa le faceti impreuna care-i faceau placere si inainte de perioada asta trista. Incercati sa va reamintiti de momentele placute petrecute impreuna si sa creati si altele noi. Faptul ca-i spui "verde-n fata" nu face altceva decat sa o faca sa se inchida mai mult si sa devina mai "agresiva". Gandeste-te la o modalitate de a va petrece vacanta ramasa, impreuna si ajut-o, fara a mai discuta in contradictoriu. Chiar daca in primele momente iti va fi mai greu, vei vedea, pe parcurs se va linisti. Mult noroc!