| PlusZero a întrebat:

Mereu cand vreau sa abordez o fata care-mi place pe Facebook, am un sentiment de retinere... imi e frica sa nu o dau in bara cu respectiva...

Se intampla cu fetele pe care le stiu din vedere, le-am vazut prin oras/liceu, cu restul fetelor nu am treaba, daca nu le-am mai vazut, nu stiu de unde sunt etc.

Va rog sa-mi lasati niste intrebari si niste subiecte de discutie pentru inceput, cat sa pot incepe cum trebuie o prima conversatie.

Problema apare undeva dupa "Buna, ce faci?" iar ea raspunde "*ce face*, tu ce faci?".

Deci sa tragem linie:
- am nevoie de niste intrebari dupa acel inceput de discutie cu o fata
- niste subiecte bune de discutie pentru o prima conversatie
- niste sfaturi pe care voi le stitit importante

Funda.

2 răspunsuri:
| gabriielaaa a răspuns:

Întreabă ce pasiuni are. Spune-i de pasiunile tale.

| andreeabobo a răspuns:

Pai nu trebuie sa ai retineri. Incearca sa vorbesti pur si simplu cum ai vorbi cu prietenii tai si asa conversatia o sa decurga cat mai natural.
Ce face... in ce clasa e. Daca are animal de companie si e postata in poze cu animalul intreab-o de nume etc. Muzica, seriale.
Dupa ce te intreaba tu ce faci atunci ii poti spune ce faci tu si ca de exemplu urmaresti nu stiu ce serial, ei ce seriale ii plac, sau daca urmareste sau a urmarit acel serial etc.
Lasa totul sa decurga cat mai natural.